kontakt

Warszawa muzyką techno i klimatami pochodnymi stoi – taki wniosek można wysnuć po bardziej wnikliwym zorientowaniu się w klubowych realiach. Z pewnością spory wpływ na taki stan rzeczy mają bookingi takich miejscówek, jak Smolna czy Praga Centrum. Dziś rzucimy okiem na to, co w ten weekend będzie dziać się w tej drugiej miejscówce – bo właśnie na Szwedzkiej 2/4 szykuje się naprawdę solidny house’owy i tech house’owy weekend.

Podopieczni Solomuna

Zaczynamy od piątku, 25 czerwca – wszak nie każdy wtenczas musi być na koncercie Borisa Brejchy. Wtedy to właśnie przy ulicy Szwedzkiej przyjemnego klimatu do pobujania się nie braknie – a rytm nadawać będzie niemiecki duet Adana Twins. Panowie odwiedzili podczas swojej trwającej już 15 lat współpracy kilka istotnych labeli z muzyką house i tech house – na czele z Diynamic. Nie bez kozery wspominamy o wytwórni Solomuna, bowiem to właśnie ten pan miał niemały wpływ na sukces swoich rodaków – chociażby za sprawą supportowania ich muzyki w swoich setach.

Wkład w obecną formę Benniego i Frisco mieli także chociażby Tale Of Us, Joseph Capriati, Pete Tong czy Tensnake – oni bowiem także prezentowali podczas swoich występów utwory gości Pragi Centrum.

Oprócz Adana Twins, za deckami zaprezentują się także Meg, LuLu Malina oraz Nucasa – a więc lokalna reprezentacja.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

Dzień kobiet

Z kolei 26 czerwca imprezę w Pradze Centrum rozkręcą kobiety – bowiem to właśnie płeć piękna zdominowała lineup sobotniej zabawy. Za djką zobaczymy reprezentantki Niemiec i Rosji – a są to odpowiednio Anja Schneider oraz Anfisa Letyago.

Ta pierwsza działa na scenie od ponad dwóch dekad – można więc ją swobodnie nazwać weteranką branży klubowej. Jej dewizą jest house w różnych odcieniach – raz na techowo, raz bardziej melodycznie.

Z kolei druga z pań woli zagrać nieco bardziej na ostro – jej sety to skręt w stronę tech house’u i techno, choć też nie jest tak, że Anfisa nie lubi lżejszych klimatów.

Lineup sobotniej Pragi Centrum domyka legenda polskiego techno i jednocześnie jedyny mężczyzna za deckami tej nocy – Siasia.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „ANJA SCHNEIDER ANFISA LETYAGO 26.06 PRAGA CENTRUM ULSZWEDZK24 2/4 EDZKA WARSZAWA ANJA SCHNEIDER ANFISA LETYAGO SIASIA”

A jak z wejściówkami?

W wypadku obydwóch imprez zasady wstępu są identyczne. Zabawa zaczyna się od 18:00, a zakończy się o 5:00. Do 20:00 wejście jest za free, przez kolejne godziny wejściówka kosztuje 25 zł, zaś po 22:00 – 50 zł. Warto więc przyjść wcześniej, szczególnie że Praga Centrum nie samą muzyką stoi 😉

kontakt