Biografia Avicii’ego odsłoniła prawdopodobne ostatnie jego słowa przed śmiercią. Oto one

Wydana pod koniec 2021 roku biografia Tima Berglinga aka Avicii odsłoniła szokujące zapiski z osobistego dziennika Szweda.

freedom

W tym roku miną 4 lata od samobójstwa Tima Berglinga aka Avicii. Jego przypadek uświadomił wielu osobom – w tym także ludziom z branży – jak duże znaczenie ma zdrowie mentalne i co z człowiekiem może zrobić jego brak. To przesłanie wzmocniło tylko pamięć fanów i uczestników sceny EDM o szwedzkim producencie, który odebrał sobie życie 20 kwietnia 2018 roku w stolicy Omanu – Muskacie. Pod koniec 2021 roku ukazała się oficjalna biografia Tima, która – jak się okazuje – zawiera szokujące z obecnej perspektywy informacje.

Zapiski ze szpitala…

W “Tim – The Official Biography Of Avicii” możemy znaleźć wpisy z osobistego dziennika Szweda. Wśród nich są chociażby te napisane podczas pobytu w szpitalu spowodowanego nadużyciem alkoholu i narkotyków. Gwiazda muzyki elektronicznej nie radziła sobie bowiem z trudami kariery. Miała też problem chociażby z ostrym zapaleniem trzustki.

Trudno mi było zaakceptować, że już nigdy więcej nie będę pił – chociaż wszyscy lekarze sugerowali mi, że powinienem poczekać co najmniej rok, zanim wypiję piwo.

(…)

Oczywiście nie słuchałem większości lekarzy. Słuchałem tych kilku, którzy mówili, że jest OK, jeśli będę ostrożny. Byłem nieświadomy i naiwny – podróżowałem po świecie, wciąż w niekończącej się trasie, bo kiedy już raz ją okrążysz… Zgadnij co? Zaczynasz od nowa…

Jak wynika z zapisków Avicii’ego, pobyt w szpitalu miał bardzo duży wpływ na jego stabilność. I to na tyle, że czas ten Bergling określał mianem “wakacji”.

Tamte dni w szpitalu były najbardziej spokojnymi i bezstresowymi, jakie pamiętam w ciągu ostatnich sześciu lat. To były moje prawdziwe wakacje, jakkolwiek przygnębiająco mogłoby to zabrzmieć…

…i z ostatnich chwil życia

W książce napisanej przez szwedzkiego dziennikarza śledczego Månsa Mosessona możemy znaleźć także prawdopodobne ostatnie zapiski Tima przed śmiercią. Dzień przed popełnieniem samobójstwa Szwed miał w swoim dzienniku zapisać następujące słowa:

Odłączenie duszy jest ostatnią wiążącą rzeczą, zanim wszystko zacznie się od nowa.

Przypominamy – książka dostępna jest w kilku wersjach językowych (wśród nich niestety brak polskiej) w internecie, a więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem. Warto przypomnieć, że dochód ze sprzedaży “Tim – The Official Biography Of Avicii” przekazany zostanie Tim Bergling Foundation.

freedom

Total
8
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?