Projekt SI US PLAU wydaje pierwszy singiel jako PLUS2. “Ludzie cenią naszą twórczość ponad nazwę”

“Turn Off The Lights” – tak nazywa się pierwszy singiel w ramach projektu PLUS2, tworzonego przez dotychczasowych członków SI US PLAU.

kalendarz

Początek 2024 roku przyniósł zmiany u jednego z najciekawiej rozwijających się w ostatnim czasie projektów na polskiej scenie klubowej. Panowie z duetu SI US PLAU postanowili zmienić nazwę na PLUS2, o czym jakiś czas temu pisaliśmy już na naszych łamach. W międzyczasie miała miejsce premiera seta z serii “DUALISM”, zagranego pod koniec ubiegłego już roku we Wrocławiu.

Nieco później z kolei otrzymaliśmy pierwszy remix chłopaków pod nowym aliasem – konkretnie ostatniego hitu Peggy Gou.

kalendarz

Jak ten czas bezpośrednio po zmianie oceniają sami zainteresowani?

kalendarz

Odbiór wśród słuchaczy jest bardzo pozytywny, co widzimy po zasięgach na socialach, jesteśmy wdzięczni wszystkim za zaangażowanie i wsparcie – to nas napędza. W branży dość szybko przekonaliśmy się, że ludzie cenią naszą twórczość ponad nazwę w myśl sloganu Shining Beats: „Niech przemówi muzyka”.

Premierowy singiel pod nową nazwą

To, co działo się w styczniu, to był jednak dopiero przedbieg do pierwszego oficjalnego singla w historii projektu PLUS2. Najnowsza propozycja olsztyńskiego duetu nosi tytuł “Turn Off The Lights” i została wydana na własnych warunkach, choć z dystrybucyjną pomocą Sony Music Poland. Przed premierą tego melodycznego, klubowego kawałka mogli posłuchać uczestnicy występu SI US PLAU na Sunrise Festival 2023.

Cieszymy się, że możemy nareszcie podzielić się “Turn Off The Lights”. Wiemy, że jest to numer długo wyczekiwany przez naszych najbliższych fanów i aktualnie najlepiej odzwierciedla wizję artystyczną jaką będziemy się dzielić jako PLUS2.

Jak wynika z zapowiedzi duetu, najbliższe tygodnie w ich wykonaniu mają być dalekie od leniwych. Zaanonsowane zostało bowiem “sporo nowości”.

sunrise

Każdy numer jest cegiełką w realizacji naszej wizji artystycznej. W najbliższym miesiącu pojawi się od nas sporo nowości, które wspólnie stworzą pewną fundamentalną część tego, czym jest PLUS2.

Nie za blisko KREAM?

Ale, żeby nie było – to nie jest tak, że wszystko wszystkim się podoba. Spotkaliśmy się bowiem z opiniami o nadmiernym podobieństwie wizualnym oraz brzmieniowym do duetu KREAM. Korzystając z okazji, postanowiliśmy zapytać o to Kaspra i Pawła. Jak oni to widzą?

W większości przypadków jest to pozytywne porównanie, niekoniecznie zarzut. Nieraz wspominamy, że porównanie do KREAM jest dla nas wielkim komplementem, bo ich jakość jest godna podziwu. Nie unikniemy podobieństwa tworząc melodic tech house, jednak nasza wizja różni się od tego co robią chłopaki, szczególnie pod względem energii.

Niezależnie jednak od stylistycznego podobieństwa, które w EDMie jest spotykane nierzadko, warto sprawdzić “Turn Off The Lights“. Pierwszy singiel duetu PLUS2 jest dostępny poniżej.

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?