festiwal z dużą ilośćią osób

Open’er za nami, ale sezon festiwalowy dopiero się rozkręca! Oto nasz przewodnik

Festiwale muzyczne są nieodłącznym elementem lata. Szczególnie w 2023 roku możemy przebierać w koncertach. Każdy znajdzie coś dla siebie!

kalendarz

Sezon festiwalowy już wystartował! Za nami pierwsze duże wydarzenia, takie jak między innymi Orange Warsaw Festival czy Open’er Festival. Ale to dopiero start – czeka nas bowiem jeszcze solidna dawka koncertów. Z racji ich natężenia nietrudno jest przegapić część z nich. Dlatego też, tak jak w zeszłym roku, przygotowaliśmy dla was zestaw festiwali, na które warto rzucić okiem. Od elektroniki do rapu, aż po pop – jest z czego wybierać!


Żywiec Męskie Granie 2023

Miejsce: Szczecin, Poznań, Warszawa, Gdańsk, Kraków, Wrocław i Żywiec
Data: 16.06-26.08.2023
Główne gwiazdy: Brodka, Daria Zawiałow, Igo, Vito Bambino i inni
Bilety: SOLD OUT, ale bilety z drugiej ręki znajdziecie na stronie AleBilet
więcej informacji o imprezie

kalendarz

Od tej serii wydarzeń zaczynamy, ponieważ rozpoczęła się ona już w czerwcu. Wejściówki na Męskie Granie – jak co roku – rozeszły się jak ciepłe bułeczki. I nie dziwi to nikogo – wszak na scenie w wielu polskich miastach stanie czołówka polskojęzycznej muzyki. Uwagę skupia w głównej mierze połączenie sił Katarzyny Nosowskiej i Króla oraz przede wszystkim Męskie Granie Orkiestra, na której czele w tym roku stoją Igo, Mrozu i Vito Bambino.

ultra

Santander Letnie Brzmienia 2023

Miejsce: Rzeszów, Lublin, Warszawa, Łódź, Gdańsk, Wrocław, Poznań
Data: 23.06-02.09.2023
Główne gwiazdy: Mrozu, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Vito Bambino, Babie Lato
Bilety: jednodniowy – 169 zł, karnety dwudniowe – 299 zł
więcej informacji o imprezie

Agencja Good Taste postanowiła, że Męskie Granie potrzebuje żeńskiej konkurencji – i tak oto Letnie Brzmienia ewoluowały w formę serii festiwali polskiej muzyki. Podobieństwa nie kończą się na muzycznym repertuarze, bo ta seria wydarzeń także ma swój własny band. Nazywa się on Babie Lato, na jego czele stoi Natalia Kukulska, a oprócz niej w singlu “Cudowne Lata” pojawiły się Zalia, Bovska, Margaret i Mery Spolsky. Gratka dla tych, którzy nie załapali się na bilety na Męskie Granie.

kalendarz


CLOUT Festival 2.0

Miejsce: Warszawa, Stadion Miejski (tereny przyległe)
Data: 7-9 lipca
Headlinerzy: Lil Uzi Vert, Yeat, Kodak Black, Rae Sremmurd
Bilety: jednodniowe – 345 zł, karnet – 555 zł
więcej informacji o imprezie

Powiew zachodniego rapu już na początku lipca nieopodal stadionu warszawskiej Legii. Podczas drugiej edycji CLOUT Festival nie ma już, w odróżnieniu od inauguracji, polskiego supportu. Cały skład skupiony jest na zagranicznych nazwiskach. I to jakich – W stolicy wystąpią między innymi Lil Uzi Vert, Kodak Black, Rae Sremmurd oraz Coi Leray. Impreza przybrała w ostatniej chwili formę trzydniową – podczas darmowego Day 0 wystąpią reprezentanci polskiego i europejskiego undergroundu.


Lech Polish Hip-Hop Festival 2023

Miejsce: Płock
Data: 6-8 lipca
Główne gwiazdy: Pezet, Oki, Jan-Rapowanie, Kukon, Malik Montana, Otsochodzi
Bilety: jednodniowe – 289 zł, karnet – 520 zł
więcej informacji o imprezie

ultra

kalendarz

Drugi weekend lipca to zatrzęsienie rapowych festiwali. Oprócz nastawionego na fanów zagranicznego rapu CLOUTa, w tym samym województwie odbywa się coś dla tych, którzy lubią rap po polsku. Podczas Lech Polish Hip-Hop Festival wystąpi czołówka sceny reprezentująca różne sposoby na rap. Oprócz tego już po raz trzeci przyznane zostaną nagrody Polish Hip-Hop Music Awards.


Rap Stacja Festiwal 2023

Miejsce: Sława
Data: 5-8 lipca
Główne gwiazdy: Mata, Oki, Bedoes 2115, White 2115, Żabson, ReTo, Kuban
Bilety: jednodniowe – 190 zł, karnet trzydniowy – 480 zł, ale możecie poszukać ich w lepszej cenie z drugiej ręki na platformie AleBilet
więcej informacji o imprezie

kalendarz

Sławie też należy się sława – a to za sprawą Rap Stacja Festiwal. W tym roku nas tam nie ma (a przynajmniej przez cały weekend), ale w ubiegłym roku odwiedziliśmy ten prężnie rozwijający się event – naszą relację znajdziecie pod tym linkiem. 2023 rok stanowi dla organizatorów rozwój – dodatkowy dzień i dodatkowa scena są na to świetnym dowodem. Lineup z kolei to coś, do czego przyzwyczaili nas organizatorzy w roku ubiegłym – a więc ścisła czołówka sceny rapowej w naszym kraju. Warto odnotować także obecność sceny poświęconej oldskulowym brzmieniom.


Sunrise Festival 2023

Miejsce: Kołobrzeg, Podczele
Data: 21 – 24 lipca
Główne gwiazdy: Paul Kalkbrenner, Alok, MEDUZA, KSHMR, Nicky Romero, Vintage Culture
Bilety: jednodniowe – od 299 zł, karnet – 829 zł
więcej informacji o imprezie

Kołobrzeski gigant w tym roku trochę spuszcza z tonu, jeśli chodzi o największe gwiazdy, ale – jak sami organizatorzy mówią – trzeba czasem zrobić krok w tył. Krok ten nie jest jednak radykalny – wszak wciąż otrzymujemy naprawdę solidny skład, który co prawda nie schlebia aż tak mainstage’owym gustom, jak poprzednie edycje, ale wciąż można w nim znaleźć niemało perełek. Szczególnie, jeśli lubi się brzmienia house, techno i melodic. Tych w Podczelu będzie więcej niż kiedykolwiek wcześniej.


Sun Festival 2023

Miejsce: Kołobrzeg, Nadmorski Park Kultury
Data: 28 – 30 lipca
Główne gwiazdy: 2115, Jan-rapowanie, Kuban, Oki, Sobel, Kizo, Gibbs, PRO8L3M, Sokół feat. Pono
Bilety: jednodniowe – 249 zł, karnet – 549 zł, ale możecie poszukać ich w lepszej cenie z drugiej ręki na platformie AleBilet
więcej informacji o imprezie

kalendarz

Przed nami druga edycja rapowego przedsięwzięcia organizatorów Sunrise Festival. Tutaj średnia wieku względem elektronicznego brata z pewnością będzie mniejsza, ale przecież bawić się każdy może, i to do tego, do czego chce. A jeśli chce się bawić do polskiego rapu, to na Sun Festival będzie to mógł robić aż na trzech scenach. A interesujących występów ma nie brakować – wśród nich chociażby wspólne koncerty Sokoła i Pono oraz Tedego i Borixona. Na szczególną uwagę zasługiwać będzie też występ z okazji 25-lecia działalności kolektywu JWP/BC, a także jedyny w tym roku koncert duetu PRO8L3M przed trasą promującą nadchodzący album. Jest więc co wybierać!


Audioriver Festival 2023

Miejsce: Płock
Data: 28-30 lipca
Headlinerzy: ARTBAT, Enrico Sangiuliano, Chris Liebing, ZHU, Hedex, Mathame, Monolink, VTSS
Bilety: jednodniowe – 270 zł (piątek, sobota), 130 zł (niedziela); karnet trzydniowy – 580 zł
więcej informacji o imprezie

Płock od lat jest letnią stolicą “lepszej elektroniki”. W tym roku renoma festiwalu Audioriver będzie tylko potwierdzona – tegoroczny lineup powinien naprawdę solidnie zaspokoić tych, którzy szukają dźwięków od house’u po techno i od drum n bass’u po inne basowe brzmienia. Na uwagę zasługuje – oprócz zagranicznych postaci – także szeroki udział rodzimych reprezentantów. Jak widać, Polacy nie gęsi!


Pol’and’Rock Festival 2023

Miejsce: Czaplinek-Broczyno
Data: 3-5 sierpnia
Główne gwiazdy: Apollo 440, Bullet For My Valentine, Lady Pank, Royal Republic, Zalewski
Bilety: wstęp wolny
więcej informacji o imprezie

Na tą imprezę jeździ się dla samej atmosfery – i to powie wam chyba każdy, kto choć raz odwiedził Pol’and’Rock Festival (lub Przystanek Woodstock, bo tak to wydarzenie niegdyś się nazywało). Event związany z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy jak zawsze jest darmowy i jak zawsze dostarcza wielu atrakcji pozamuzycznych. Swoją niebagatelną cegiełkę dokładają także sami uczestnicy, których niemal zawsze (oprócz edycji pandemicznej) jest łącznie kilkaset tysięcy.


OFF Festival 2023

Miejsce: Katowice
Data: 4-6 sierpnia
Główne gwiazdy: Pusha T, Homixide Gang, King Krule, Slowdive, Tamino
Bilety: jednodniowe – 279 zł, karnet – 459 zł
więcej informacji o imprezie

Dla wielu wielbiących alternatywne brzmienia wizyta w Katowicach na początku sierpnia to wręcz rytuał. W tym roku będzie to zresztą rytuał naprawdę udany – OFF Festival 2023 ma się czym pochwalić, jeśli mowa o ogłoszonych artystach. Tym razem to wydarzenie może skusić także fanów rapu – a to za sprawą będącego headlinerem rapera znanego jako Pusha T. Kto wie, być może dzięki temu więcej osób zainteresuje się też innymi artystami, którzy od mainstreamu są już znacznie dalej…

FEST Festival 2023

Miejsce: Chorzów, Park Śląski
Data: 9-13 sierpnia
Headlinerzy: The Chemical Brothers, Kasabian, Peggy Gou, Steve Angello
Bilety: karnet – 839 zł
więcej informacji o imprezie

FEST elektroniką stoi, i wiemy to już od pierwszej edycji. W tym roku jednak sztandarowy event agencji Follow The Step skupił się na tym temacie jeszcze bardziej. Aż trzech z czterech headlinerów tegorocznej edycji reprezentuje taneczne brzmienia. Jeśli jednak ktoś szuka innych brzmień, to także je tam znajdzie – dla fanów brzmień alternatywnych czy hiphopu są bowiem dedykowane sceny. A jeśli komuś nie będzie zależeć tylko na muzyce, to też ma czego w Parku Śląskim szukać. Atmosfera towarzysząca imprezie i jej miejscu jest naprawdę ciężka do podrobienia!

Wisłoujście 2023

Miejsce: Gdańsk, Twierdza Wisłoujście
Data: 4-6 sierpnia
Główne gwiazdy: A_Gim, An On Bast, Cocolino, DUSS, RYSY, LuLu Malina, Eargasm God, Carla Roca, Sept
Bilety: piątek – 249 zł, sobota – 299 zł, niedziela 99 zł, karnet trzydniowy – 369 zł
więcej informacji o imprezie

Święto polskiej elektroniki jak niemal zawsze będzie zamykać sezon dużych letnich festiwali w naszym kraju. Jak zwykle w Twierdzy Wisłoujście nie zabraknie zarówno czołówki polskiego house’u i techno, jak i graczy, których możecie znać z dobrych polskich klubów. Swoją rolę w tej imprezie z pewnością gra sama miejscówka, która w warunkach festiwalowych wygląda wręcz obłędnie.


Jak mogliście sami się przekonać, tegoroczny sezon jest naprawdę obfity w różnorodne imprezy. To oczywiście nie wszystkie opcje, jakie są dostępne na polskim rynku – znacznie więcej informacji na temat festiwali znajdziecie na bieżąco na łamach Shining Beats.


Artykuł zawiera lokowanie platformy AleBilet.pl, na której można kupić z drugiej ręki bądź sprzedać bilet na koncert lub festiwal. Ceny dyktują sami sprzedawcy. Wszystko – jak deklarują właściciele – odbywa się w sposób gwarantujący bezpieczeństwo transakcji. Pieniądze trafiają do sprzedawcy w ciągu 5 dni roboczych po imprezie, tym samym nie ma pola na oszustwa ze strony ewentualnego nieuczciwego sprzedawcy. Więcej informacji na temat sposobu działania znajdziecie pod tym linkiem. Z ofertą dostępną na platformie możecie z kolei zapoznać się na stronie AleBilet.pl.

Partner artykułu nie miał wpływu na dobór imprez.

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?