Mamy oficjalny hymn Qlimax 2021! Za “The Reawakening” odpowiada Ran-D

Za trochę ponad miesiąc odbędzie się Qlimax 2021. W sieci pojawił się już oficjalny hymn tego wydarzenia, za którym stoi Ran-D.

re2sh

Jedną z cech charakterystycznych wszystkich większych eventów muzyki elektronicznej przez jakiś czas był oficjalny hymn. O ile mainstreamowe wydarzenia już odpuściły sobie ten pomysł, o tyle tracki tworzone z myślą o danej imprezie wciąż zdają egzamin w świecie hard dance. Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna edycja Qlimax, która będzie odbywała się w trochę innej formule. Z tej okazji – jak co edycję – pojawił się oficjalny anthem imprezy.

Kto jest kim?

Utwór nazywa się “The Reawakening” i od strony produkcyjnej odpowiada za niego Ran-D. Jest to postać, której chyba nie trzeba szerzej przedstawiać, w szczególności jeśli z harder styles jesteście na bieżąco. Holender jest jedną z bardziej znanych osobistości tej sceny, co poskutkowało zaproszeniami do tworzenia hymnów takich imprez, jak Defqon.1, Intents Festival i Decibel Outdoor.

Temat tworzenia “Qlimax Anthem” również nie jest mu obcy – choć pod innym aliasem. W 2013 roku Randy w ramach tworzonego z Adaro projektu Gunz For Hire zaprezentowali “Immortal“.

Z kolei wokalistką w “The Reawakening” jest Charlotte Wessels. Holenderska piosenkarka i autorka tekstów w głównej mierze może być kojarzona przez fanów gothic metalu. To się nazywa łączenie dwóch muzycznych światów!

Powrót do normalności

Rok temu impreza odbyła się w formie online, dlatego po dwóch latach nieobecności na GelreDome w Arnhem oczekiwania wszystkich urosły również w stosunku do hymnu. “The Reawakening” nie będzie zaskoczeniem dla fanów stylu Randy’ego. Sama melodia i energia może się podobać, tym bardziej że końcówka utworu jest mocniejsza i szybsza, co śmiało można nazwać tytułowym “przebudzeniem” tego kawałka. Niemniej nie jest to coś nadzwyczajnego, co mogłoby na dłużej zagościć w pamięci.

Hymn tegorocznego eventu Qlimax możecie sprawdzić (wraz z wideoklipem) poniżej.

Wyjazd na Qlimax

Jak co roku, zaprzyjaźnione Hardtripy organizują polski wyjazd na Qlimax. Wolne miejsca wciąż są – wesoły autokar pełen entuzjastów ciężkiego grania i ciepłej wódki będzie miał swoje przystanki w Katowicach, Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Łodzi. Prawdopodobnie jest to jedyna okazja, by się tam jeszcze pojawić, ponieważ bilety wyprzedały się w błyskawicznym tempie. Zapisy odbywają się pod tym linkiem.

Przypomnijmy – Qlimax 2021 odbędzie się 20 listopada w holenderskim Arnhem. Impreza będzie mieć okrojoną frekwencję (do 75% pojemności stadionu GelreDome) oraz zupełnie inne godziny trwania (od 12:00 do 23:00). Nasza relacja z poprzedniej edycji czeka na Was tutaj.

re2sh

Total
8
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?