fn-meka

The future is now. Raper-robot podpisał kontrakt z wytwórnią muzyczną

Cyberpunk 2077 nadszedł zbyt szybko. Na popularności zyskuje raper-robot. FN Meka “podpisał” już pierwszy kontrakt.

kontakt

Cyberpunk 2077 nadszedł zbyt szybko. Ponad półtora roku temu na światło dzienne wyszła sztuczna inteligencja “DALL-E”, która generuje w pełni nowe obrazy na podstawie podanego opisu tekstowego. Dziś z kolei, zyskuje na popularności raper-robot, z którym wytwórnia Capitol Records podpisała już kontrakt.

Raper-robot

FN Meka to raper-robot stworzony za pomocą sztucznej inteligencji. Swoją popularność w głównej mierze zawdzięcza platformie TikTok, dzięki której zdobył ponad 10 milionów followersów i ponad 1 miliard odtworzeń. Jak donosi Music Business Worldwide, wirtualnemu raperowi udało się już podpisać kontrakt z jedną z największych wytwórni na świecie – Capitol Records. Swój debiut zapoczątkował wydając singiel “Florida Water” we współpracy z Gunną i streamerem Fornite’a Clixem. Za produkcję singla odpowiada Turbo, który na swoim koncie ma współprace z Travisem Scottem, czy Lil Baby. Wokale w piosence nagrane są przez prawdziwego człowieka, natomiast tekst całego utworu został wygenerowany przez AI. 

Aktualizacja: FN Meka został wyrzucony z wytwórni

Plany na przyszłość

FN Meka generuje teksty na podstawie najpopularniejszych piosenek z różnych gatunków muzycznych. Na podstawie analizy tworzy melodię, tempo, kontekst oraz adliby. Wirtualny raper powstał w 2019 roku, dzięki wytwórni Factory New, w której od razu został “podpisany”. Założyciel firmy w jednym z wywiadów wspomniał, że pracują nad technologią, w której sztuczna inteligencja sama będzie generowała wokale, wymyślała własne słowa, a nawet współpracowała z innymi AI. Wizja czasów, w których komputer zdobywa najwyższe miejsca na billboardach, jest tak samo interesująca, jak i przerażająca.

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?