Reddit wybrał 100 ulubionych producentów EDM. Podium zaszokuje wielu!

kalendarz

Ledwo co poznaliśmy listę 101 najchętniej granych producentów czy wyniki najbardziej kontrowersyjnego rankingu w świecie muzyki elektronicznej – DJ Mag Top 100 DJs, a już światło dzienne ujrzało kolejne zestawienie. Tym razem jest to sondaż użytkowników Reddita, którzy także postanowili się wypowiedzieć w temacie najlepszych producentów i DJów. Zasady identyczne co przy DJ Magu – użytkownik wysyłał pięć aliasów, przy czym kolejność miała znaczenie, bo miejsce pierwsze w takim oddanym głosie dawało najwięcej głosów. W rankingu Reddita oddano ponad 1700 głosów na 750 różnych artystów.

Podobnie jak w rankingu prezentowanego przez DJ Mag, również i tu na samym szczycie ponownie znalazł się Martin Garrix, jednak im dalej w las, tym więcej różnic między tymi zestawieniami.

kalendarz

Po nim w rankingu są IlleniumSeven Lions, Hardwell i Odesza – ten zespół zamyka pierwszą piątkę. W pierwszej dziesiątce znaleźli się także Porter Robinson, Armin van Buuren, Don Diablo, Avicii i Rezz. Od razu w oczy rzuca się różnorodność artystów, i to już na czołowych miejscach – to pokazuje, że głosy zostały oddane przez fanów z szerokiej gamy muzycznych nurtów, które w sumie składają się na bardzo szerokie spektrum muzyki elektronicznej. Na dalszych pozycjach jest równie ciekawie co na górze listy, gdzie mamy zupełnie inne aliasy niż w rankingu prezentowanym podczas ADE, zaś co poniektóre bardzo popularne ksywy znajdują się bardzo nisko – zobaczcie na pozycje przykładowo Davida Guetty czy Dimitri Vegas & Like Mike!

ultra


Jak widać, wyniki ankiety przeprowadzonej przez Reddit znacznie różnią się od rankingu DJ Mag. Jest tak, ponieważ na EDMowym odłamie Reddita jest wielu Amerykanów. Samo zestawienie jest także mniej rozpowszechnione po sieci, dlatego też swoje miejsce mogą tam znaleźć różni artyści. I właśnie brak reprezentatywności próby badawczej dodaje pewnego uroku temu zestawieniu.

 

kalendarz

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?