kontakt

Moda na podsumowania minionej już dekady objęła świat muzyki na przełomie ubiegłego i obecnego roku. Mimo to, jak się okazuje, nie każdy przejmuje się trendami, pozwalając sobie na taką zabawę w zupełnie innym czasie. Takim właśnie torem poszła EDMowa społeczność portalu Reddit, która przez ostatnie tygodnie wybierała najważniejsze ich zdaniem taneczne albumy ostatnich 10 lat.

Mocna obsada

W zestawieniu nie brakuje zarówno pozycji kojarzonych w naszym muzycznym uniwersum, jak i rzeczy które zyskują większą uwagę w Stanach Zjednoczonych. Kluczem do zrozumienia tego rankingu jest wszak fakt, iż elektroniczna społeczność Reddita jest dość amerykocentryczna.

W tym naprawdę przepastnym zbiorze ciężko nie znaleźć czegoś wartego uwagi. Przykładowo, w TOP 20 znajdziemy takich twórców, jak Daft Punk, deadmau5 (dwukrotnie), Disclosure, Flume (trzykrotnie!), Madeon czy Porter Robinson. Innymi słowy – sama śmietanka.

Znamy całą setkę

Co prawda finał zabawy planowany jest na przyszły tydzień, ale już od kilku tygodni znamy pełny zbiór stu albumów. Znajdziecie go pod tym linkiem, natomiast poniżej przedstawiamy Wam najlepszą dwudziestkę. Miłego słuchania!

r/electronicmusic - Official Top 100 Albums of the 2010s - Results - TOP 20

kontakt