kontakt

Internetowy trolling czasem potrafi być piękny. Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nigdy nie próbował wejść w link do niewydanego utworu czy filmu a skończył na… dobrze znanym hicie Ricka Astleya. Tego typu niecne zagrywki sprowadziły na “Never Gonna Give You Up” masę niczego nieświadomych internautów. Między innymi dzięki zjawisku zwanym “rickroll” w ostatnim czasie utwór doczekał się aż miliarda wyświetleń w serwisie YouTube!

Trolling trollingiem, ale sam numer odżył w ostatnich latach za sprawą memiarzy, którzy nieraz dawali popis swojej kreatywności, tworząc różnorakie przeróbki i remixy. Dziś postanowiliśmy wybrać te najlepsze i przedstawić Wam je w formie małego zestawienia.

Nihilistyczny Rick Astley

Mimo, że sam tekst internetowego fenomenu jakim jest “Never Gonna Give You Up” to standardowa gadka o miłości, to twórcy przeróbek postanowili nadać mu nieco więcej serious shit. W serwisie YouTube znajdziemy wiele parodii, w których Rick Astley wcale nie będzie chciał z nas nigdy zrezygnować – o co to, to nie. Jedną z najciekawszych interpretacji jest ta od dość znanego twórcy FlyingKitty. Obrócił on przekaz całości o 180 stopni tworząc dość smutny numer, którym na pewno nie zmotywowałby Was Jaglak.

Memiczne combo

A co gdyby połączyć dwa popularne memy w jeden? Na taki pomysł wpadł youtuber o nicku Grandayy, który stworzył mashup hitu Brytyjczyka z utworem “Shooting Stars” od grupy Bag Raiders. Do całości powstał jeszcze mocno absurdalny teledysk, który nawiązuje do mema popularnych w okolicach 2017 roku. Rick Astley tańczący w kosmosie? To zaledwie ułamek tego, co mają do zaoferowania internetowi twórcy.

Kto nie kojarzy tego śmiechu?

Ten śmiech zaraz obok śmiechu Waldusia z Kiepskich i psa Muttleya (pamiętacie “Odlotowe wyścigi”?) jest już dzisiaj ikoniczny. Mowa tutaj o charakterystycznej reakcji hiszpańskiego komika El Risitasa, który zmarł w tym roku. Oryginalny filmik był swego czasu ogromnym viralem, a internauci co chwilę wymyślali nowe przeróbki dodając pod hiszpański oryginał napisy we własnym języku. Tak jak w przypadku “Shooting Stars“, i ten mem doczekał się fuzji z zyskującym ostatnio miliard wyświetleń hitem brytyjskiego piosenkarza.

E S T E T Y C Z N Y powrót do przeszłości

Wraz z rozwojem internetu zaczęło powstawać wiele całkiem nowych gatunków muzycznych. Jednym z nich jest Vaporwave, który określa się mianem nostalgicznego powrotu do przeszłości. Zwolnione tempo i reverb to coś, co jest fundamentem każdego numeru w tym stylu. Oczywiście i w tym przypadku powstało wiele remixów klasycznych utworów. Nie inaczej było w przypadku “Never Gonna Give You Up“.

Polski akcent

Na sam koniec coś z naszego rodzimego podwórka, od dobrego znajomego – Młodego Klaksona. Co, gdyby Malik Montana i Rick Astley stworzyli wspólny kawałek? Na to pytanie odpowiedzi udziela polski twórca mashupów. Trzeba przyznać, że niemiecko-polski raper na dobrze znanym bicie z utworu Ricka Astleya do dość… ekscentryczne połączenie.

To oczywiście jedynie wierzchołek góry lodowej. Tego typu parodii w serwisie YouTube istnieje cała masa. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę “Never Gonna Give You Up” oraz randomową, dodatkową frazę aby dotrzeć do jednej z przeróbek. Jak to mawiał klasyk: szukajcie a znajdziecie“.

kontakt