kontakt

Ostatnie lata przyniosły naprawdę duży wzrost ilości młodych polskich producentów. Popularyzacja różnego rodzaju tutoriali oraz wiążąca się z tym coraz niższa bariera wstępu sprawia, że pretendentów do zajęcia w przyszłości miejsca takich postaci jak Skytech czy Blinders jest coraz więcej, i to na wielu szczeblach. Swojego miejsca szukają zarówno ci mający większe sukcesy na swoim koncie, jak i ci dopiero rozwijający się i czekający na swoje osiągnięcia. Do tego drugiego grona należy Bartek Jankowiak, młody poznański producent kojarzony z aliasu Rix Bell.

Młoda krew z Poznania

Na jego koncie nie ma jeszcze zbyt wielu oficjalnie wydanych produkcji. Niemniej jednak mamy do czynienia z kimś, kto z przypadku się nie wziął. Od kilku lat działa on jako DJ, kolejnym krokiem w stronę produkcji były mashupy a także działalność w ramach kolektywu Terror Boyz. Ostatni czas przyniósł jednak skupienie się na produkcji muzyki – i teraz otrzymujemy tego efekty. Nie ma ich co prawda zbyt wiele – najnowsze “Kick It” to wszak zaledwie drugi singiel – ale jakościowo jest naprawdę godnie.

Sound Bartka w obydwóch propozycjach oscyluje wokół bass house’u. Jednakże “Kick It” jest zdecydowanie szybsze niż zaprezentowane jeszcze w 2021 roku “Get Down In The Car”. Najnowszy track poznańskiego producenta z całą pewnością wycelowany został w eventowe sceny, choć cel, o którym sam zainteresowany nam opowiedział, jest zdecydowanie szerszy.

Moj najnowszy utwór “Kick It” to tak naprawdę poszukiwanie “złotego środka” pomiędzy tym co obecnie jest grane w większości klubach w Polsce a moją własną myślą artystyczną.

Bartek nie chce się ograniczać

To, że dotychczasowe jego utwory są osadzone w bass house’owej scenerii nie oznacza, że Rix Bell planuje się zamykać na inne brzmienia.

Polubiłem ten styl. Bardzo mocno sie z nim utożsamiam. Nie oznacza to jednak, że zostanę przy nim na wieki. Chcę czuć wolność podczas mojej pracy w studiu. Nie chcę być szufladkowany. Już teraz w mojej głowie tworzą się pomysły na utwory bardziej radiowe czy underground’owe. Na moim dysku znajduje się jeszcze kilka utworów zbliżonych stylem do tego co aktualnie mogliście usłyszeć. Jednak w najnowszym utworze, który pojawi się wkrótce, postanowiłem połączyć kilka stylów muzycznych. Myślę że fani psy-trance będą zadowoleni.

Z pewnością będziemy śledzić poczynania dwudziestojednolatka. Tymczasem zachęcamy do sprawdzenia “Kick It” poniżej.

kontakt