Spotify Top 100

Jak można zauważyć, EDM coraz częściej bywa inspiracją dla popowych twórców przy tworzeniu materiału na dłuższe wydawnictwa. Po bogatym w znane i cenione w świecie elektroniki aliasy krążku “Chromatica” od Lady Gagi przyszedł czas na coś od… Robbiego Williamsa. Znany na całym świecie wokalista zapowiedział nowy album, który może wielu z nas zaskoczyć.

Zupełnie nowy materiał

Brytyjczyk wyjawił na antenie BBC Radio 2, że podczas lockdownu miał okazję nagrać EDMowy album. Jego trzynaste wydawnictwo ma być ruchem w zupełnie nowym kierunku. Podczas tworzenia nowego projektu powstało ponad 50 utworów.

Nagrałem taneczny album. Myślę, że młodzież nazywa to elektroniczną muzyką taneczną – więc teraz robię EDMowe rzeczy.

Robbie Williams

Swedish House Mafia inspiracją

Na potrzeby tego projektu artysta ma w planach utworzyć nowy zespół o nazwie Stoke House Mafia, którego nazwa jest oczywistym odniesieniem do legendarnego szwedzkiego trio – Swedish House Mafii.

Muzyk ujawnił datę premiery nowego krążka. Albumu możemy najwcześniej spodziewać się na wiosnę 2021 roku. Artysta nie ukrywa, że gdyby nie koronawirus, byłaby szansa na wydanie nowej muzyki jeszcze w tym roku.

Williams DJem?

Prócz nowej muzyki, gwiazda muzyki pop ma ambitny plan otwarcia kilku tymczasowych galerii sztuki na całym świecie, w których mógłby również występować ze swoją nową muzyką. Williams zamierza także otworzyć w Berlinie klub podobny w swoim profilu działalności do kultowego Berghain.

“Mam zamiar wynająć miejscówkę w Berlinie i umieścić tam moją sztukę. W czasie dnia będzie to galeria. Potem – w nocy – będzie to klub muzyczny i będę tam DJem. To będzie coś, co starsi ludzie nazywają rave’m.”

Robbie Williams

Brzmi to bardzo odważnie – jesteśmy więc ciekawi, co z tego wyniknie.

foto: Kieran McManus/BPI/REX/Shutterstock

Spotify Top 100