kontakt

Robert Mączyński to nazwisko kojarzone przede wszystkim przez osoby słuchające muzyki klubowej ładnych parę lat temu. Krakowski producent znany jako Robert M swoją przygodę z muzyką na większą skalę rozpoczął w 2005 roku. Od tego czasu wydał sporo kawałków, które nieraz stawały się hitami na listach przebojów. Jego największe produkcje to: “Dance Hall Track“, “All Day All Night“, “Super Bomb” z Dirty Rushem czy “Just Little Bit“.

Na lata 2009-11 przypadła największa popularność, ale też największe kontrowersje. Za stworzeniem wielu radiowych hitów kryją się również jego, delikatnie mówiąc, nieszablonowe zachowania podczas występów. Mamy tu na myśli chociażby problemy z używaniem konsoli DJskiej oraz wulgaryzmy, których Robert używał podczas występów (o wodzie za 1,50 nie wspominając).

Robert M opuszczający klub po 10 minutach grania

Jakby tego było mało – osoby ze środowiska muzycznego wielokrotnie oskarżały Roberta M o… korzystanie z ghostów i, nie przebierając w słowach, nazywały go beztalenciem. Cóż, nie wnikamy w szczegóły…

Zostawmy jednak dramy na bok – ponieważ po kilku latach twórca postanowił trochę poeksperymentować. Stąd alias Rozbójnik Alibaba i uczestnictwo w pewnym muzycznym potworku, zwanym Gang Albanii. Po jakimś czasie jednak Robert powrócił do pierwotnego aliasu, wydając nawet w ubiegłym roku album w klimatach deepowych. Jednak od ponad roku z jego strony nie pojawiało się już nic nowego… aż do teraz.

Robert M powraca

Kilka dni temu niespodziewanie w serwisie YouTube pojawił się nowy singiel Polaka. Utwór nosi tytuł “You” i na ten moment ma niemal 80 tysięcy odtworzeń. W teledysku pojawia się Sandra Kubicka, która jeszcze nie tak dawno zaręczona była z francuskim DJem i producentem, a prywatnie przyjacielem samego Davida Guetty – mowa oczywiście o Cedricu Gervais.

Muzycznie trzeba przyznać, że jest to świetna i bardzo rytmiczna kompozycja, która wpada w ucho. Ciekawi nas jednak to, czy mamy do czynienia z powrotem na muzyczne salony, czy jest to wyłącznie jednorazowy “prezent”. Wiele obiecywać może komentarz Roberta pod nowym singlem.

kontakt