ALFA FUTURE PEOPLE

Festiwale wracają w Rosji. W dwóch regionach kraju zniesiono obostrzenia

W dwóch obwodach (odpowiednik polskich województw) władze pozwoliły na organizację imprez bez ograniczeń frekwencji.

kontakt

Kto by się spodziewał, że jednym z pierwszych krajów w Europie jakie zezwoli na koncerty będzie Rosja? To właśnie tam w dwóch regionach władze pozwoliły organizowanie koncertów bez przeszkód. Na taki obrót sprawy czekało zapewne wielu tamtejszych fanów dobrej zabawy – zwłaszcza, że w ostatnim czasie z różnych zakątków świata dochodzi coraz więcej pozytywnych wiadomości.

Trzecie największe miasto

Pozwolenia na wydarzenia bez ograniczeń zostały wydane w dwóch regionach południowo-zachodniej Syberii. a dokładniej w obwodach kemerowskim i nowosybirskim. Odpowiednie dokumenty zezwalające na pełnowymiarowe koncerty zostały podpisane przez lokalnych gubernatorów. Warto zaznaczyć, że Nowosybirsk jest trzecim co do wielkości miastem w Rosji, więc nie mówimy tu o mało zaludnionych terenach. Są to jedyne obszary, które mogą działać w temacie koncertów i imprez w stu procentach. W pozostałych regionach kraju odsetek ten jest mniejszy i w niektórych rejonach sięga tylko 30%.

Sytuacja się poprawia

Powrót wielkich wydarzeń w Europie wciąż jest odkładany. Nie brakuje jednak pozytywnych sygnałów z coraz większej ilości krajów. Choćby we Francji, rząd planuje zezwolić na organizację wydarzeń do 5 tysięcy osób w trybie siedzącym. W Holandii natomiast agencja ID&T zorganizuje 4 testowe wydarzenia, podczas których zbadany zostanie wpływ eventów na transmisję wirusa. Zdaje się więc zatem, że jesteśmy coraz bliżej końca okresu bez imprez.

Total
2
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?