Röyksopp już w ten weekend wystąpi na Torwarze. Norweski duet szybko powraca do Polski

Po udanym występie na festiwalu Tauron Nowa Muzyka, norweski duet Röyksopp powraca do naszego kraju, tym razem w ramach trasy koncertowej.

sunrise

Co prawda sezon festiwalowy już za nami, jednak wytrwali koncertowicze przenoszą się do zamkniętych przestrzeni, gdzie naprawdę będzie się działo. Tegoroczna jesień oferuje nam masę atrakcji, o których pisaliśmy szeroko już na naszych łamach. Na tej liście nie ma jednak chociażby zbliżającego się występu formacji Röyksopp w stołecznym Torwarze. Duet, który współtworzą Torbjørn Brundtland i Svein Berge, od lat zachwyca słuchaczy swoim podejściem do elektroniki, w których nie brakuje inspiracji wieloma jej odmianami – w tym synth-popowymi, house’owymi czy ambientowymi brzmieniami z nutką downtempo.

Norwedzy w ostatnim czasie regularnie odwiedzają Polskę, niedawno grając dla publiki takich wydarzeń jak Tauron Nowa Muzyka 2023 oraz ON AIR Festival w 2022 roku. Teraz osoby, które stęskniły się za charakterystycznym klimatem twórczości kolegów z Tromsø, bądź przegapiły ich ostatnie popisy, mogą to nadrobić w Warszawie. Röyksopp zagrają w ramach trasy “True Electric”. To wszystko w towarzystwie lokalnego supportu, który dopełni magiczną noc przy ul. Łazienkowskiej.

kalendarz

Melodyjna podróż na Torwarze

Klimatyczny wieczór w blasku wysublimowanych, elektronicznych klimatów to nie tylko gratka dla świadomych słuchaczy elektroniki. Wszak na twórczość Röyksopp mogliście również trafić w szeroko rozumianych formach popkultury. Ich utwory nieraz towarzyszyły reklamom, filmom czy jako soundtrack gier komputerowych (między innymi w serii FIFA). Ich charakterystyczny styl docenili artyści reprezentujący różnorodne nurty muzyczne, dzięki czemu mieli możliwość zremiksować twórczość takich artystów i zespołów, jak Depeche Mode, Lady Gaga, Coldplay, Peter Gabriel i nie tylko.

kalendarz

Artyści po latach przerwy od wydawania albumów powrócili z projektem “Profound Mysteries”. W ramach trzech krążków ukazano audiowizualną podróż, którym towarzyszą animacje spod ręki Jonathana Zawady (między innymi twórcy okładek Flume’a). Ich najnowszą twórczość, remiksy, jak dawne klasyki usłyszymy już 16 października na stołecznym Torwarze. To wszystko w towarzystwie klimatycznej oprawy wizualnej.

Support z klasą

Przed Norwegami tłum rozgrzeją RYSY. Wojtek Urbański i Łukasz Stachurski od lat swoimi melodiami podbijają serca polskiej publiki. Artyści na koniec 2020 roku powrócili w odświeżonej formule z singlem “4GET”, który zapowiadał album o tej samej nazwie. Taneczne brzmienia z progresywnym zacięciem spod ręki tego duetu już nieraz wybrzmiewały na największych polskich festiwalach. Teraz przyszedł czas na ich powrót na Torwar.

sunrise

Bilety na wydarzenie w cenie od 135 zł są dostępne bezpośrednio na stronie organizatora, jak i za pośrednictwem bileterii GoOut.pl, Biletomat.pl, eBilet.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Going.pl oraz stacjonarnie w salonach Empik. Aby być na bieżąco z informacjami dotyczącymi występu, polecamy śledzić wydarzenie na Facebook’u. Za organizację imprezy odpowiedzialne jest fource.pl.


foto: @nicelight.photo

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?