kontakt

Na takie informacje z pewnością czekali fani muzyki elektronicznej. Po Martinie Garrixie i The Chemical Brothers, do lineup’u Open’er Festival 2021 dołączyli kolejni EDMowi twórcy. Tym razem mówimy o australijskim trio RÜFÜS DU SOL, które rozgrzeje publikę już w pierwszy dzień festiwalu, czyli 30 czerwca na Tent Stage.

Będzie to oczywiście debiutancki występ w naszym kraju, a wybór sceny nie jest tutaj przypadkowy. Trio uwydatniło mocno swój styl po wydaniu albumu “Solace” w 2018 roku, a także za sprawą swoich live-actów które to doskonale wkomponowują się w ten klimat sceniczny. Nie bez powodu ich utwór “Underwater” otrzymał dwie nominacje do nagrody Grammy.

Warto zaznaczyć także, iż obecnie przedstawiciele EDMu stanowią prawie 1/3 ogłoszonego na ten moment lineup’u. Nie liczcie jednak na utrzymanie tego trendu – wszak Open’er to event o bardzo szerokim spektrum gatunkowym. Niemniej warto choć przez chwilę poszczycić się tą statystyką.

Właśnie, skoro przy innych artystach – dziś, wraz z Australijczykami, skład zasilili Anderson .Paak & The Free National oraz schafter. Open’er Festival 2021 będzie się odbywać na lotnisku Gdynia-Kosakowo w dniach 30 czerwca – 3 lipca 2021 roku.

kontakt