Rusza DJ Mag Top 100 DJs 2022. Czy David Guetta wygra po raz trzeci z rzędu?

Rozpoczęło się głosowanie w DJ Mag Top 100 DJs 2022 – najpopularniejszym rankingu “najlepszych” DJów i producentów.

sunrise

Ranking na “najlepszego DJ’a” organizowany przez magazyn DJ Mag wzbudza wiele kontrowersji. Niemniej dla wielu znalezienie się w pierwszej setce DJ Mag Top 100 DJs wciąż jest wysokim prestiżem. Na polskie akcenty w ostatnich latach nie możemy liczyć (może dlatego, że polska scena ma ten ranking już w głębokim poważaniu) – niemniej być może w tym roku to się zmieni. Właśnie ruszyło tegoroczne głosowanie, w którym każdy z nas może oddać swoje pięć głosów.

Popularność rośnie

Mimo iż od jakiegoś czasu część topowych artystów oficjalnie krytykuje i nie popiera rankingu Top 100 DJs, to liczba głosujących z roku na rok rośnie. Tylko w ostatniej edycji na swoich ulubionych DJ’ów zagłosowało ponad 1,3 miliona osób z całego świata. W tym roku, po powrocie wielu festiwali, ta liczba może się jeszcze zwiększyć. Głosowanie na specjalnej stronie ruszyło właśnie dziś (6 lipca) i potrwa aż do 14 września. Zasady głosowanie są takie same jak zawsze – w formularzu wpisujemy 5 aliasów, które naszym zdaniem zasługują na punkty. Klasycznie już kolejność ma znaczenie – najwyższa pozycja dostaje najwięcej punktów, a kolejne – adekwatnie mniej. Wyniki poznamy tradycyjnie podczas Amsterdam Music Festival, który odbędzie się 22 października.

kalendarz

Kto na szczycie?

Na chwilę obecną jeszcze daleko nam do typowania faworytów, którzy zgarną tą statuetką. Letni sezon festiwalowy może wszak wiele zmienić. Jedno jednak możemy już teraz przewidzieć. Hardwell powinien wrócić do zestawienia po zeszłorocznej nieobecności w “najlepszej” setce. Wielki powrót na scenę może sprawić, że ten ponownie zajmie wysokie miejsce. O te prawdopodobnie “powalczy” z aktualnym numerem 1 – czyli Davidem Guettą, a także Martinem Garrixem, który co rok jest poważnym kandydatem do zwycięstwa.

kalendarz

Tradycyjnie będzie też opublikowana “alternatywna” wersja rankingu, w której nie będą brani pod uwagę “komercyjni” artyści. W Alternative Top 100 DJs – oprócz głosów z plebiscytu – będą brane pod uwagę statystyki sprzedaży utworów w sklepie Beatport. Przypomnijmy tylko – w 2021 roku zwyciężyła Charlotte de Witte, a w zestawieniu pojawiła się pierwsza polska reprezentantka – VTSS.

Jak ostatecznie będzie wyglądało zestawienia? Przekonamy się za lekko ponad 3 miesiące. Teraz za to możemy w social mediach przeżyć prawdziwy wysyp próśb o głosy 😉

sunrise


kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?