Ruszyły Mistrzostwa Polski DJów 2023. Jest istotna zmiana w zasadach

Igrzyska czas zacząć! W ubiegłym roku Mistrzostwa Polski DJów wygrał Wilga. Kto będzie nowym mistrzem? Przekonamy się wkrótce!

2sher

Końcówka roku to naturalnie czas na podsumowania, ale także na to, aby przekonać się, kto wygra Mistrzostwa Polski DJów. Już po raz piąty Clubsound Management organizuje szranki najbardziej utalentowanych klubowych graczy o miano najlepszego w swoim fachu. W ramach obowiązującej od 2019 roku formuły poznaliśmy już czterech mistrzów – kolejno są to Mave, SPLT, PLK oraz Wilga. Kto zajmie miejsce tego ostatniego na najbliższe 12 miesięcy? Przekonamy się już wkrótce!

Ważna zmiana

DJe, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tegorocznym Clubsound DJs Cup (bo pod taką nazwą Mistrzostwa współfunkcjonują), mogą brać udział w eliminacjach. Zasady są niemalże bliźniacze w stosunku do tych z poprzednich lat. Niemalże, bo tym razem do półfinału awansuje nie 30, a 20 uczestników. Poprzeczka idzie więc w górę.

emuze.me

Zacznijmy jednak od początku. Jak co roku, przewidziane są trzy etapy mistrzostw:

Etap 1 (eliminacje)

Do 30 listopada za pośrednictwem specjalnego formularza, który znajdziecie pod tym linkiem, można zgłosić swój udział w Mistrzostwach. Główną częścią zgłoszenia jest trwający maksymalnie 20 minut wideoset, zuploadowany do tzw. chmury (przykładowo Google Drive czy Dropbox). Materiał musi spełniać konkretne kryteria jakościowe (rozdzielczość wideo minimum 720p, odpowiednie oświetlenie, a także warstwa audio pozwalająca na poprawną ocenę).

ultra

3 grudnia zostanie podana lista uczestników, którzy zakwalifikowali się do półfinału. Warto wtedy śledzić skrzynkę mailową – bowiem, aby potwierdzić swój udział, będzie trzeba wnieść tzw. wpisowe w kwocie 150 zł. Szczegóły dotyczące wpłaty będą znajdować się właśnie w tym mailu.

Etap 2 (półfinał)

9 grudnia o 11:00 w warszawskim klubie Explosion wystartują półfinałowe przesłuchania, w których zaprezentuje się dwudziestka półfinalistów. Każdy z nich będzie miał za zadanie wybrać jeden z dziesięciu pendrive’ów z muzyką. Od tego momentu uczestnik ma 20 minut na przygotowanie swojego dziesięciominutowego seta konkursowego. Podczas występu będzie można korzystać z własnych sampli czy acapelli – te jednak będą musiały zostać uprzednio zatwierdzone przez jury.

Trzech najlepszych DJów, którzy wezmą udział w finale, wyłoni jury. Zasiądą w nim DJe, rezydenci klubów, organizatorzy imprez oraz – już po raz piąty – redaktor naczelny Shining Beats.

kalendarz

Etap 3 (finał)

Runda finałowa odbędzie się w nocy z 9 na 10 grudnia, podczas imprezy w klubie Explosion. Każdy z trzech finalistów będzie miał za zadanie zagrać dwudziestominutowego seta. Tutaj już nie ma żadnego losowania pendrive’ów – panuje dowolność repertuaru. Zwycięzca tego etapu otrzyma miano Mistrza Polski DJów 2023 oraz wiele nagród, na czele ze Złotą Płytą.

Pełne informacje znajdziecie w regulaminie dostępnym pod tym linkiem. Warto także na bieżąco obserwować doniesienia pojawiające się na Facebook’owym wydarzeniu mistrzostw. Zostały tam ujawnione już między innymi nagrody, które otrzymają finaliści.

Organizacją – podobnie jak w poprzednich latach – zajmują się Clubsound Management, agencja Music Rotation oraz warszawski klub Explosion. Honorowy patronat sprawują wieloletni organizatorzy konkursu – DJ Union oraz Dee Jay Mix Club.

Portal Shining Beats z dumą wspiera to wydarzenie.

emuze.me

ultra

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?