Don Diablo, Marshmello i Faithless za… 90 zł! Znamy szczegóły SAGA Festival, nowego eventu w Rumunii

W tytule tego newsa nie ma grama żartu. Trzydniowy karnet na SAGA Festival, event tworzony przez ALDA i Insomniac, naprawdę kosztuje tylko tyle.

sunrise

O tym, że rośnie konkurencja dla najbardziej znanego festiwalu w Rumunii – a więc dla UNTOLDpisaliśmy już kilka dni temu. Nie znaliśmy wtedy jednak zbyt wielu szczegółów odnośnie nowej imprezy. Na te na szczęście nie musieliśmy długo czekać. Organizatorzy, czyli ALDA Events i Insomniac podzielili się z opinią publiczną paroma ważnymi kwestiami dotyczącymi SAGA Festival.

Słoneczny czerwiec w Bukareszcie

Pierwsza edycja nowego eventu odbędzie w pierwszy weekend czerwca w Izvor Park w samym centrum Bukaresztu. Stolica Rumunii na trzy dni zmieni się w stolicę muzyki elektronicznej. Na SAGA Festival wystąpi ponad 150 artystów na 5 różnych scenach. Na chwilę obecną nie znamy jeszcze całego lineupu imprezy – do tej pory podano pierwszych pięciu artystów. Są to naprawdę nie byle jakie nazwiska: Don Diablo, Marshmello, Disclosure, Meduza, a także Faithless w specjalnym DJ secie.

kalendarz

Bilety w BARDZO atrakcyjnej cenie

Trochę baliśmy się tematu cen biletów. Jednak takiego obrotu spraw się nie spodziewaliśmy. W pre-rejestracji trzydniowy karnet kosztuje… 21 euro (ok. 90 zł)! Warto jednak zaznaczyć, że liczba biletów w tej kwocie jest mocno ograniczona. Ci, którzy rozważają wizytę w Bukareszcie, powinni się spieszyć, bo już wczoraj na stronie internetowej festiwalu ruszyła sprzedaż biletów.

kalendarz

SAGA Festival kontra UNTOLD

Mimo, iż nie znamy jeszcze całego lineupu imprezy, to przeczuwamy, że atrakcyjna cena za trzydniowy karnet może przyciągnąć tłumy festiwalowiczów. Część z nich, która ma ograniczony budżet na swoje przyjemności, stanie przed trudnym wyborem.

Z jednej strony jest nieco droższa (choć wciąż bardzo tania w porównaniu do europejskich festiwali), ale sprawdzona marka, jaką jest UNTOLD (relacja z tegorocznej edycji dostępna tutaj). Z drugiej za to mamy o wiele tańszą alternatywę w postaci SAGA Festival. Jest to co prawda “kot w worku”, jako że jest to dopiero pierwsza edycja. Warto jednak pamiętać, że za produkcję festiwalu odpowiadają firmy mające w swoim portfolio takie imprezy, jak EDC, Amsterdam Music Festival czy Dreamstate.

Duży wpływ na decyzje fanów będzie też miał lineup. Zapowiada się więc się ciekawa “wojna” na bookingi artystów, co z pewnością powinno satysfakcjonować fanów muzyki elektronicznej. O tym, kto wyjdzie na tym lepiej, przekonamy się wkrótce.

kalendarz

sunrise

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?