“Self Control” się nie starzeje. Eelke Kleijn i Lee Cabrera w nowej wersji hitu z lat 80.

Muzyka z lat 80 wiecznie żywa. Jednym z hitów z tamtych lat jest “Self Control”. Eelke Kleijn i Lee Cabrera prezentują jego najnowszą wersję.

emuze.me

Nie ma wątpliwości, że muzyka z lat 80. naprawdę dobrze przechodzi proces starzenia. Wielkie przeboje z tamtych lat wciąż powracają w nowych wersjach. Jednym z nich jest ponadczasowy utwór “Self Control” którego nową wersję zaprezentowali Elke Kleijn i Lee Cabrera.

Niestarzejący się przebój

Ten wielki przebój ma już prawie 40 lat na karku. Pierwsza wersja tego utworu była utrzymana w popularnej w latach 80. stylistyce italo disco. Jej wykonawcą był włoski wokalista Raffaele Riefoli, ukrywający się pod pseudonimem RAF. Jego wersja ukazała się na początku 1984 roku. W nieco dłuższej wersji pojawiły się też rapowane zwrotki, co wówczas było rzadko spotykane wśród białych muzyków. Utwór dotarł do pierwszego miejsca na listach przebojów we Włoszech i w Szwajcarii.

Jednakże wydana kilka miesięcy później wersja amerykańskiej wokalistki Laury Branigan stała się jednym z największych przebojów tamego roku. Zdobyła ona pierwsze miejsce na listach przebojów między innymi w Kanadzie, Niemczech i Szwecji. Również w Polsce jej wersja była wielkim przebojem. Dotarła ona do drugiego miejsca na Liście Przebojów Programu Trzeciego, na samej liście przebywała prawie 20 tygodni. O jej popularności świadczy również że była ona kilkukrotnie wznawiana chociażby w 2004 roku z remiksami autorstwa takich artystów jak Kenny Hayes czy Flip & Fill oraz umieszczenie jej w grze GTA Vice City. Swoją drogą – Flash FM top!

Pozostałe przeróbki “Self Control”

Na przestrzeni lat “Self Control” był wielokrotnie coverowany, remiksowany i samplowany. W swoich muzycznych porfolio przeróbkę tego hitu mogą umieścić między innymi Antoine Clamaran, Dim Chris & Thomas Gold, Paffendorf, Tunnel Allstars DJ Team, Soraya, Gazebo, Royal Gigolos i Infernal.

Powstały także przeróbki w innych językach. Powstały wersje śpiewane po czesku, chorwacku, fińsku i francusku. Jednak najbardziej znana jest hiszpańskojęzyczna wersja zatytułowana “Que Dia Es Hoy” którą w 1993 roku nagrał Ricky Martin. Czeską wersję nagrała natomiast znana w naszym kraju piosenkarka Helena Vondráčková (oprócz czeskiej wersji nagrała także wersję z oryginalnym angielskim tekstem).

Nowa wersja tego utworu

W tym roku nakładem labelu DAYS like NIGHTS ukazała się nowa wersja tego ponadczasowego hitu. Odpowiedzialni są za nią Elke Kleijn oraz legenda sceny house Lee Cabrera, który wydał swoją wersję “Self Control” nakładem tego samego labelu już rok temu.

Swoje 3 grosze do niej postanowił dorzucić teraz właściciel DAYS like NIGHTS.

Oprócz wersji extended, Kleijn stworzył również prawie 10 minutowy remiks utrzymany w jego charakterystycznym stylu.

Zachęcamy do zapoznania się z obydwoma remiksami. Zarówno fani muzyki z lat 80 jak i młodsi słuchacze znajdą w nich coś dla siebie.


foto: Diego Fotografias

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?