lil yachty sikdope poland

Sikdope bierze wock’ do Polski. Remix wiralowego “Poland” Lil Yachty’ego nadchodzi

Viralowy utwór “Poland” rapera o pseudonimie Lil Yachty doczeka się mocno elektronicznego remiksu od Sikdope’a.

pdc

W ostatnim czasie Polska stała się niezwykle popularna w popkulturze. Od ubrań z wizerunkiem Jana Pawła II noszonych przez Kanye’go Westa, aż po ‘specjalnie’ na naszą cześć wydany numer (chodzi o “Poland” Lil Yachty’ego). Co ciekawe, utwór nie jest tak bardzo związany z naszym krajem jakby mogło się wydawać. Niemniej jednak numer stał się światowym viralem. Falę popularności próbuje wykorzystać jeden z polskich czołowych DJ-ów – Sikdope.

Polska gurom

Po niespodziewanym wycieku utwór “Poland” trafił do sieci. Piosenka szybko stała się viralem udostępnionym przez takie gwiazdy jak Drake, czy Wiz Khalifa. Popularność zawdzięcza chwytliwemu refrenu, w którym raper powtarza “I took the Wock’ to Poland”. ‘Wock’ to skrót od nazwy firmy ‘Wockhardt’, która w tym kontekście oznacza lean. Jest to ‘drink’ tworzony przez połączenie syropu na kaszel zawierającym kodeinę z różnymi napojami gazowanymi. Kodeina jest przede wszystkim silnym przeciwbólowym i szybko uzależniającym lekarstwem. Między innymi przez tę substancję zmarł raper Juice WRLD w 2019 roku.

Lil Yachty – Poland

Po przesłuchaniu utworu można szybko stwierdzić, że track nie ma za wiele wspólnego z Polską, oprócz tytułu. Natomiast w szybko nagranym teledysku (po niespodziewanym viralu) pojawia się więcej polskich symboli. W video możemy zobaczyć polską flagę, mapę naszego kraju oraz krakowski Barbakan. Co więcej, raper na klipie wysiada na stacji Warsaw.

Kim jest twórca “Poland”?

Miles Parks McCollum, znany szerzej jako Lil Yachty, to amerykański raper i twórca takich hitów jak “One Night”, “Yacht Club”, czy “Gucci Flip Flops”. Zasłynął w 2015 roku po wydaniu debiutanckiej EPki “Summer Songs”. Ostatnim wydanym albumem jest “Michigan Boy Boat” z 2021 roku. Raper nowe wydawnictwo zapowiedział na przyszły rok.

Polska jednak nie gurom

Co ciekawe, raper w jednym z wywiadów przyznał, że numer pierwotnie wcale nie był o Polsce. Artysta wyjawił, że inspiracją do piosenki nie był kraj leżący nad Wisłą, a popularna w Stanach Zjednoczonych marka wody o tej samej nazwie. Lil Yachty dodał, że utwór trafił do sieci niedokończony i został stworzony dla żartów. Z wywiadu dowiadujemy się również, że artysta nie jest fanem ‘przetrzymywania’ zleakowanych utworów, co jest powszechną praktyką wśród wielu artystów. Dzięki szybkiej reakcji numer nabił ponad 18 mln odtworzeń na Spotify oraz około 10 mln wyświetleń na serwisie YouTube.

Morawiecki zaprasza Lil Yachty’ego do Polski ?

Parę dni temu świat Twittera obiegła niecodzienne informacja. Podobno wyciekły screeny rozmowy naszego premiera, który oficjalnie zaprosił rapera do Polski. Oczywiście cała akcja miała na celu popchnięcie już viralowego hita jeszcze dalej. Rzetelność dowodów oceńcie sami.

Sikdope “Poland” remix

W ostatnim czasie pojawiło się wiele plotek na temat współpracy Lil Yachty’ego z polskim twórcą. Wiele osób przewidywało, że może to być Young Multi, ze względu na opublikowane na story zdjęcie. Michał pochwalił się na Instagramie, że jest w trakcie nagrywania klipu do nowego numeru. Włosy naszego rodzimego rapera przypominają te, które na co dzień nosi członek Lyrical Lemonade. W każdym razie – jeżeli plotki okażą się prawdą, to na współpracę obu panów chyba jeszcze będziemy musieli zaczekać.

Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Jeśli ktokolwiek zastanawiał się, jakby wyglądała wersja “Poland” w wersji elektronicznej, to Sikdope przychodzi z odpowiedzią. Artysta właśnie opublikował na swojego Instagramie preview remixu piosenki “Poland”. Kiedy zostanie wydany? Jeszcze nie wiemy

pdc

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?