Spotify Top 100

Każdy nowy tydzień przynosi odpowiednią dawkę nowości z polskiego elektronicznego poletka. W tym przypadku potwierdza się to, że nie warto zamykać się na różne brzmienia – bowiem zazwyczaj (a tym razem w szczególności) rodzime premiery są gatunkowo różnorodne. Od house’owych, lekkich brzmień, przez uplifting trance, po drum n bass – tak prezentowało się ostatnie New Music Friday w wykonaniu twórców znad Wisły. I to wszystko zarówno w wykonaniu uznanych marek, jak i budujących swoją markę underdogów. Sprawdźmy szczegóły!

Sikdope x Dux n Bass – Brave

W dyskografii Dawida było już naprawdę wiele gatunków – od dubstepu, przez house, po lekko acidowe wtręty. Jednakże drum n bass’u raczej mało kto się po nim spodziewał. Nowy utwór, zatytułowany “Brave”, powstał we współpracy z duetem Dux N Bass. Ci panowie już wcześniej remiksowali inny release Polaka w Spinnin’ – wytwórni, której nakładem ukazał się właśnie ten collab.

DJ Kuba & Neitan – Everybody

To już drugi release łódzkiego duetu w labelu Hexagon. Track zatytułowany “Everybody” zgrabnie łączy dotychczasowy (acz nieco zmodyfikowany) styl Kuby i Adriana z lekkim ukłonem w stronę klimatów disco. W klubie dałoby radę – ale o tym przekonamy się zapewne dopiero za kilka miesięcy.

Justy – Control

Młody producent podczas drugiej edycji Shining Beats Festival zaprezentował naprawdę imponujący set, w którym nie zabrakło niewydanych utworów. Właśnie tam po raz pierwszy mogliście usłyszeć utwór “Control”, który właśnie ujrzał światło dzienne. Tym razem dostajemy sound, który spodoba się fanom dokonań duetu Magnificence. Jest więc dość mrocznie, ale i energetycznie zarazem. Ten track jest jednoznacznie przeznaczony na festiwale.

Matt Bukovski – Survival

Po długiej pandemicznej przerwie Piotrek powrócił do regularnego wydawania muzyki. Jak się okazuje, szuflada z nowymi propozycjami przez ten czas solidnie się wypełniła, bowiem “Survival” jest już piątym utworem warszawskiego producenta wydanym w tym roku. Tym razem otrzymaliśmy klasyczny uplifting trance – tak więc melodyjności i (co najważniejsze) emocji tu nie brak.

Milkwish – North Beach

Wydawanie w labelu, którym zarządza Ruben de Ronde, to nie byle co. Właśnie w Statement Deep swoją nowość zaprezentował kilka dni temu Milkwish – producent będący coraz więcej znaczącym towarem eksportowym po house’owej części EDMowej mapy świata. Tym razem otrzymaliśmy numer zorientowany na plażowy chill, a świadczy o tym już chociażby tytuł – “North Beach”. Jak zwykle u Marcina – bo tak ten producent ma na imię – nie ma lipy.

Genuine Brothers – Girls

Norbert i Piotr celują w słuchacza lubiącego mocne, festiwalowe brzmienia – co można było usłyszeć w dotychczasowych singlach duetu. Wydane nakładem Future House Cloud “Girls” nieco wyłamuje się z tego schematu, ale tylko nieco – jest troszkę delikatniej, ale pazura temu utworowi nadal nie brakuje.

Robert S & Seaven – Lullaby

Wytwórnia Hot Vibes Records jest wśród polskich słuchaczy niezbyt kojarzona – a to błąd, bowiem twórcom tam wydającym udaje się na Spotify wykręcać naprawdę solidne liczby. Artyści tacy, jak Robert S, zajmują co miesiąc w naszym rankingu najchętniej słuchanych polskich producentów na Spotify całkiem wysokie pozycje – więc jak najbardziej jest to ktoś wart uwagi. Podobnie zresztą jak jego nowy – zatytułowany “Lullaby” utwór, który powstał we współpracy ze znanym z polskich klubów Kamilem Łokietkiem aka Seaven.

Eightblue – Bounce Back

Wydanie kilku tracków i ogłaszanie “nowego otwarcia”? To dość specyficzny sposób na marketing, który postanowił zaoferować Eightblue. Niemniej – młoda postać na polskiej scenie powróciła właśnie z nowym utworem. “Bounce Back” ukazało się nakładem Diverge Records – labelu, który odwiedzało już wcześniej paru polskich bass house’owych twórców. Numer należy do kategorii “nielichawych”, więc tym bardziej jesteśmy ciekawi następnych ruchów Karola.


Jak widać na załączonym obrazku, działo się na polskiej scenie EDM w ostatnich dniach. Dziać się będzie również jutro – bowiem przed nami kolejny piątek pełen nowości. Wszystkie warte uwagi tracki prosto z Polski znajdziecie oczywiście na naszej playliście o nazwie “Made In Poland“. Co tydzień, w każdy piątek, rozszerzamy ją o aktualne premiery, dlatego tym bardziej warto tę playlistę obserwować!

Spotify Top 100