kontakt

Rodzina STMPD RCRDS praktycznie z każdym tygodniem się poszerza. Wytwórnia założona cztery lata temu przez Martina Garrixa wydaje już trzy release’y tygodniowo, co pozwala pojmować ją w kategoriach największych dostarczycieli nowości na scenę EDM. W tym tygodniu premiery są aż cztery – wśród nich nowy utwór samego założyciela, ale pod aliasem YTRAM. Nie to jest jednak najważniejsze z perspektywy polskiego słuchacza – w tym tygodniu grono rodzimych producentów mających w swoim portfolio label STMPD poszerzyło się. Do Mateusza Owsiaka aka Blinders i Artura Kurzyńskiego aka Guy Arthur dołączył właśnie Dawid Kabaciński aka Sikdope.

Mocny collab

Polak połączył siły z holenderskim producentem, znanym jako Ibranovski. Panowie już wcześniej myśleli nad stworzeniem czegoś wspólnego – jednak dopiero podczas koronawirusowego lockdownu udało się domknąć collab.

Spore zaskoczenie

Kawałek nazywa się “Monster” i zapewne zaskoczy wielu bacznych obserwatorów kariery pochodzącego z Pomorza twórcy. Wszak wszyscy przyzwyczaili się do ostrych i szybkich brzmień – a tymczasem otrzymujemy… mroczny bass house. Spory wpływ na brzmienie tego tracka miało z pewnością to, że Dawid w ostatnim czasie przychylniejszym okiem zaczął patrzeć na wolniejsze, house’owe numery. Kto wie – być może kiedyś usłyszymy go w klimatach… jeszcze mroczniejszych?

Nie znaczy to, rzecz jasna, że szybkie granie odeszło w odstawkę – a dobitnym dowodem niech będzie jego występ podczas drugiej edycji Shining Beats Festival. Co tam się działo, to głowa mała!

kontakt