kontakt

Ważni dla historii gatunku dubstep, choć obecnie raczej kojarzeni z innymi klimatami. Takie słowa dobrze pasują do londyńskich DJów i producentów, znanych jako Skream i Benga. Ci panowie mieli swego czasu bardzo duży wpływ na rozwój tych jeszcze kilkanaście lat temu bardzo niszowych brzmień. Niech świadczy o tym fakt, iż ich wydane w 2003 roku “The Judgement” uznawane jest nierzadko za rzecz obowiązkową w dubstepowym kanonie.

Ostatni ich collab miał miejsce w 2010 roku – wówczas, w ramach projektu Magnetic Man, wydali oni EPkę oraz album. Najpopularniejszym utworem wydanym w ramach tego trio (oprócz Skreama i Bengi, działał tam jeszcze Artwork) było “I Need Air“, choć słuchacze polskich rozgłośni radiowych (takich jak Planeta FM) częściej mogli usłyszeć “Perfect Stranger” z Katy B na wokalu.

Od tamtego czasu panowie łączyli siły jeszcze w 2011 roku – przy okazji wspólnego Essential Mixu dla BBC Radio 1… i od tamtej pory zrobiło się cicho. W międzyczasie Skream poszedł w house’owe klimaty, a Benga zawiesił słuchawki na kołku, wydając ostatni kawałek w 2018 roku. Innymi słowy – nic nie zapowiadałoby powrotu tego duetu, a jednak!

Powrót legend

Pierwsze wieści na ten temat pojawiły się w sieci w lutym 2021 – kiedy to Skream zapowiedział wspólne ruchy z Bengą.

Co prawda w ubiegłym roku (mimo zapowiedzi) niczego nowego wydać się nie udało – ale w 2022 szanse na to są zdecydowanie większe. I wskazują na to niedawne twitty Olivera (tak na imię ma Skream), który zapowiedział powrót duetu Skream x Benga właśnie na 2022 rok. Na ten moment panowie mają gotowe dwa utwory – jednakże, jak wynika z zapowiedzi na Instagramie producenta, nie ma co liczyć na oldskulowe brzmienie.

Ten materiał może być jedną z ciekawszych rzeczy, które przydarzą się wydawniczo wokół dubstepu w tym roku. Czekamy z niecierpliwością!

kontakt