entergalactic kid cudi

Skrillex i Steve Aoki współproducentami nowego albumu Kid Cudi’ego

“Entergalactic” to jeden z najbardziej wyczekiwanych rapowych albumów roku. Posłuchaj współprac Skrillexa oraz Steve’a Aokiego z Kid Cudim!

pdc

Kid Cudi jest autorem jednego z najbardziej wyczekiwanych rapowych albumów tego roku. Fani elektroniki szczególnie mogli usłyszeć o “Entergalactic” w plotkach odnośnie udziału Skrillexa i Steve’a Aokiego w tworzeniu materiału. Najnowszy projekt rapera znanego między innymi z numerów “Day n Nite” czy “Memories” (z Davidem Guettą) ostatnio pojawił się na streamingach.

Kto przy czym?

Jednym z efektów współpracy ze Skrillexem jest hip-hopowo alternatywny utwór z ponurym i tajemniczym bitem – “Ignite The Love”. Steve Aoki z kolei odpowiada za “Burrow”, nawiązując tym samym do hipnotycznego trapu. Na wokalach możemy również usłyszeć głos Dona Tolivera, który dał o sobie znać w świecie muzyki dwa lata temu wiralowym “Lemonade”.

To nie tylko muzyka

Dla osób niekoniecznie zaznajomionych z twórczością artysty warto wspomnieć, że “Entergalactic” to nie tylko album muzyczny, ale również film. Opowiada on o młodym artyście-graficiarzu Jabarim, którego życie zmienia się, kiedy pewnej nocy poznaje swoją nową sąsiadkę. Głównemu bohaterowi użycza głosu sam Kid Cudi. Film jest raczej z gatunku tych romantyczno-komediowych okraszony genialną animacją przypominającą tą z Spider-verse’a. Produkcję możemy obejrzeć na platformie Netflix.

Kid Cudi rusza w trasę

Jeżeli ktokolwiek zapragnąłby usłyszeć albumu “Entergalactic” na żywo to będzie miał na to okazję. Kid Cudi po niedawno skończonej trasie koncertowej w Ameryce Północnej ma zamiar zrobić tour po Starym Kontynencie. Niestety dla osoby mieszkającej w Polsce nie będzie to łatwe wyzwanie, ponieważ najbliższy koncert rapera odbędzie się w Berlinie.

Obraz zawiera opis trasy koncertowej Kida Cudiego.

Cały album składa się z 15 utworów. Wszystkie z nich możecie odsłuchać poniżej.

pdc

Total
15
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?