skytech

Skytech rozpoczął maraton wydawania muzyki. W lipcu aż 7 nowych utworów, w tym future rave’owe ID!

Skytech wydał w tym miesiącu już trzy utwory – ale to nie koniec muzycznej ofensywy poznańskiego producenta. Przed nami 4 kolejne premiery!

kalendarz

Rok 2020 nie był zbyt obfity w wydania u Mateusza Dziewulskiego aka Skytech. Plany pokrzyżowała pandemia – przez co ciekawie pod względem wydawniczym zaczęło się u poznańskiego producenta dziać dopiero pod koniec roku. To właśnie wtedy ukazał się stworzony we współpracy z Maro Music remix dla sanah, który stał się radiowym przebojem.

Rok 2021 jest już zdecydowanie ciekawszy – do końca czerwca ukazało się już sześć jego utworów, w tym dwa wydane w projekcie All That MTRS. To jednak dopiero początek zabawy, bowiem liczba premier od Skytecha zostanie podwojona… już w lipcu. Nie pomyliliśmy się – Mateusz zaplanował na lipiec aż siedem premier – i dwie z nich już zdążyły się ukazać. O wszystkim opowiedział nam sam zainteresowany.

emuze.me

Skąd taka posucha?

Zacznijmy od ubiegłego roku – Mateusz opowiedział nam, skąd tak mało wydań w pandemicznym okresie, i jednocześnie skąd tak dużo w lipcu.

Zwłaszcza w 2020 przeżywałem duży kryzys podczas pierwszego zamknięcia. W tym roku postawiłem sobie za cel, żeby kończyć więcej numerów, a wydawcom zależy, żeby wypuszczać muzykę szybko, stąd mnogość wydań w lipcu.

Comeback All That MTRS

Pierwsze dwa tracki ukazały się 9 lipca. Spory rozgłos uzyskał wydany pod aliasem All That MTRS remix dla szefa labelu CYB3RPVNK – R3HAB’a oraz światowej sławy wokalistów Luisa Fonsiego i Seana Paula. Przypomnijmy – w tym roku poznański twórca wrócił do tworzenia wspólnych utworów z Mateuszem Borowiczem znanym szerzej jako Fafaq. Panowie nie idą jednak tym razem w bigroomowe hymny, które produkowali w przeszłości, a stawiają na niezwykle modne klimaty tech house.

ultra

Kawałek zanotował ponad milion streamów na Spotify i pozwolił jego twórcom wylądować z nowym projektem w top10 naszego rankingu najchętniej słuchanych na Spotify polskich producentów muzyki elektronicznej.

Jaram się – zwłaszcza słysząc doniesienia o kolejnych emisjach radiowych w USA! To brzmienie naprawdę tam działa i bardzo mnie to cieszy. Feedback jest naprawdę fajny i daje nam to sygnał, ze warto było znów połączyć siły.

Wakacyjne brzmienia od dobrze znanego duo

Skytech po raz kolejny spotkał się w studiu również z Maro Music. Po sukcesach w radiu panowie idą za ciosem i tworzą kolejny, niezwykle słoneczny remix – tym razem jednak dla włoskiego DJa i producenta działającego jako Stefano Pain. Utwór ukazał się w labelu EGO Music, i coś czujemy, że nieraz będzie gościł na wakacyjnych playlistach.

Coś dla fanów slapów też jest

Bardzo modny w ostatnim czasie jest slap house – i to również można usłyszeć w części utworów Mateusza. Jednakże o ile dotychczas nie było to tak oczywiste, o tyle wydane 16 lipca nakładem CYB3RPVNK “Beggin For Thread” żadnych wątpliwości co do brzmienia nie pozostawia.

kalendarz

Jest to cover znakomitego kawałka Banks o tym samym tytule. Ten kawałek czekał na swoje wydanie już jakiś czas, prace nad produkcją były zamknięte jeszcze przed końcem 2020, ale musieliśmy chwile poczekać na przygotowanie release’u. Można powiedzieć, ze jest to cos około-slaphouse’owego, przyjemny numerek do posłuchania. Duży wpływ na skończenie tego numeru miała moja żona, bo bardzo podobało jej się pierwsze demo i mocno mnie zachęcala, żeby go dokonczyć.

Remiks greckiego hitu

Teraz przechodzimy do jeszcze niewydanych propozycji. Pierwsza z nich ukaże się w piątek, 23 lipca – i jest to remix dla pochodzącego z Albanii wokalisty o pseudonimie Claydee.

“Detente” tego lata nie opuszcza listy top10 Shazam w Grecji. Team Claydee’go zwrócił się do mnie, żebym zrobił wersje bardziej “elektroniczną” i taka też będzie. Natomiast jest to też raczej do posłuchania niż na imprezę.

Trzy kawałki jednego dnia!

Jednak najciekawiej zrobi się dopiero 30 lipca – wtedy to Skytech wyda aż trzy nowe numery. Pierwszy z nich to kolejny collab z Maro Music, zatytułowany “Lazy”. Jak dowiedzieliśmy się od Mateusza, to także będzie kawałek bardziej “do posłuchania”.

Dużo było lżejszych tracków, ale za to teraz do samego końca o klubowo-festiwalowych rzeczach. Również 30 lipca ukaże się kolejny kawałek duetu All That MTRS. Co ciekawe, będzie to kolejny remiks dla R3HAB’a – tym razem do utworu “Downtown”, którego oryginał znajdziecie poniżej.

Najciekawiej będzie jednak w Spinnin’ Records – to właśnie tam ukaże się zatytułowany “Like A Melody” kolejny collab na linii Skytech – DJ Kuba & Neitan. Utwór zahaczający o klimaty future rave mogliście usłyszeć jako pierwsi podczas finału Polish DJs Chart – i, co ciekawe, wtedy było to jeszcze solowe ID Mateusza.

emuze.me

ultra

Faktycznie – na Polish DJs Chart zagrałem pierwsze demko “Like A Melody” – wtedy jeszcze bez tytułu, a współpracę z Kubą i Adrianem podjęliśmy na przełomie stycznia i lutego. Czasami collaby zaczyna się w punkcie zero, a czasami na warsztat trafia demko już mniej lub bardziej zaawansowane. Tak wlaśnie było w przypadku “Dancing” i “Like A Melody”, że wszystkie składniki były już w garnuszku, trzeba było tylko nieco przyprawić i dogotować 😉

“Like A Melody” było już grane w radio shows takich artystów, jak Afrojack, Mike Williams, Lucas & Steve czy Timmy Trumpet.

A co dalej?

Tak będzie wyglądać lipiec – a co w dalszych miesiącach? O to również zapytaliśmy Skytecha.

Sierpień na pewno będzie luźniejszy, choć zapewne też się coś ode mnie pojawi. Natomiast powoli zastanawiam się, czym zaskoczyć na jesień. Duze znaczenie ma to, czy będzie kolejna fala zachorowań na COVID i czy będziemy mogli uczestniczyć w imprezach. Mam nadzieję, że usłyszymy się w klubach i będę mógł w pełni zaprezentować nowe brzmienia.

emuze.me

Total
9
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?