Sophie Ellis-Bextor i Robbie Williams w wytwórni… Armina van Buurena. Projekt Lufthaus zaskakuje

Lufthaus – skupiony na melodycznych brzmieniach house i techno projekt, w którym uczestniczy Robbie Williams, po raz kolejny zaskakuje.

2sher

Wiele fanów muzyki tanecznej z sentymentem pochodzi do największych hitów Sophie Ellis-Bextor. Brytyjka na swoim koncie ma liczne współprace z elektronicznymi producentami, na czele z Arminem van Buurenem. “Not Giving Up On Love”, “Can’t Fight This Feeling”, “Groovejet” czy “Murder on at the Dancefloor” to pozycje, do których wraca się nawet po latach. Teraz artystka udzieliła się na najnowszym wydawnictwie projektu Lufthaus, którego częścią jest Robbie Williams. Sam dobór nazwisk przy “Immortal”, który jest częścią krążka “Visions vol. 1” robi wrażenie. Dodatkowej pikanterii do sprawy dodaje fakt, że obie gwiazdy brytyjskiej muzyki przed laty były ze sobą skłócone. Jak doszło do tej współpracy? Siadajcie małe k**wie, opowiemy wam historię.

Miłość do muzyki klubowej łączy

“Immortal” to kolejny singiel promujący pierwszą część albumu “Visions”, który miał premierę 6 października nakładem Armada Music. Propozycja, na której wokalnie udzielają się Sophie Ellis-Bextor oraz Robbie Williams jest hołdem dla kultury muzyki klubowej, z którą oboje są powiązani.

emuze.me

Z początku pokazaliśmy Sophie próbki naszego albumu. Przez to, że wspólnie lubimy wracać do klubowych czasów, które już są za nami, pod uwagę wzięliśmy naszą współpracę. “Immortal” jest dla nas szczególną produkcją, gdyż jest przeplatany genialnym wokalem Sophie, który zwiększa poczucie ponadczasowości tej propozycji i zarazem jest swoistym ukłonem dla dni, które kiedyś spędziliśmy na parkiecie.

Lufthaus o wyniku współpracy z Sophie Ellis-Bextor

Nostalgia do czasów, gdy parkiet taneczny był ich drugim domem połączyła skłóconych ze sobą artystów. Najwięksi fani obu gwiazd sceny pop twierdzą, że jeszcze kilka lat temu taka współpraca nie byłaby możliwa. Jednak 2023 rok przełamuje wiele barier. Efektem tego jest melodyjna kompozycja, w której Sophie i Robbie opowiadają o walce o zabawę przy muzyce, której możecie posłuchać poniżej.

Jestem bardzo podekscytowana tym, że mogę być częścią tego projektu. W momencie, gdy Robbie jakiś czas temu wysłał mi fragmenty tego albumu pokochałam to, co usłyszałam. Kiedy nadeszła możliwość współpracy nad tym krążkiem, byłam wielce zaszczycona tym faktem. Nasz utwór podkreśla wagę kultury klubowej oraz to, jak ważne dla ludzi jest wspólne spędzanie czasu oraz taniec.

Sophie Ellis-Bextor o współpracy z Lufthaus

Melodyjne wizje

Były członek formacji Take That od dłuższego czasu łączy siły z Flynnem Francisem i Timem Metcalfe, realizując przy tym swoje zamiłowania do muzyki klubowej i berlińskiej sceny muzycznej. Wszystko zaczęło się podczas pandemii, gdy panowie połączyli swoje siły i zaczęli wspólnie tworzyć melodyjne propozycje. W 2022 roku nakładem Armada Music opublikowano “Sway”. W tym czasie tylko nieliczni byli świadomi, jaka gwiazda macza palce w Lufthaus.

ultra

Z czasem Williams zaczął szerzej chwalić się swoim nowym, muzycznym dzieckiem. Podczas swojej ostatniej trasy koncertowej solowe występy Brytyjczyka otwierała prezentacja jego nowej, elektronicznej odsłony. Trio na swoim koncie ma już dziesięć utworów wydanych u Armina van Buurena. “Visions Pt. 1” jest zamknięciem pewnego rozdziału, który podsumowuje dotychczasowe wydania Robbiego i spółki.

To nie jest tylko zbiór kilku utworów. Włożyliśmy w to nasze serca, dusze i jest to nasza wizja tego, czym może być muzyka elektroniczna. Wraz z Flynnem i Timem wyruszyliśmy w muzyczną podróż, którą chętnie dzielimy się ze światem.

Robbie Williams o “Visions Pt. 1”

Podczas tworzenia tego albumu świetnie się bawiliśmy, co myślę, że wyraźnie słychać. Każdy utwór jest dźwiękowym rozdziałem naszej podróży, odzwierciedlającym ewolucje naszej przyjaźni i nasze wspólne doświadczenia związane z muzyką elektroniczną.

Flynn Francis (1/3 Lufthaus)

Każdy utwór na “Visions Volume 1” opowiada jakąś historię, wspomnienie, czy też emocję.

Tim Metcalfe (1/3 Lufthaus)

Na albumie przeważają progresywne brzmienia house i techno, jednak znalazły się na nim również momenty na deepowe akcenty. Większości kompozycji towarzyszy głos Robbiego Williamsa, ale język angielski nie jest jedynym, jaki tam usłyszymy. Pierwszej części “Visions” towarzyszy również francuski akcent (w “Bon Vivant”) czy eksperymenty (jako część “Ringo”). Wszystkich dziesięciu propozycji możecie posłuchać poniżej.

emuze.me

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?