kontakt

Mała “wojna” o rumuńskiego fana muzyki elektronicznej trwa w najlepsze. Zarówno znany już Untold Festival jak i nowa impreza pod nazwą Saga Festival kuszą fanów EDMu bogatym lineupem. Na tym pierwszym zagrają między innymi Martin Garrix, David Guetta czy DJ Snake. Na drugiej pojawią się takie gwiazdy, jak Tiësto, Don Diablo czy Timmy Trumpet. W lineupach obu imprez brakuje na ten moment miejsca dla legendy muzyki trance, którą bez wątpienia jest Armin van Buuren.

Nowy projekt

Brak obecności Armina nie oznacza, że zabraknie go w tym toku w Rumunii. Wręcz przeciwnie – holenderska gwiazda muzyki trance wystąpi w solowym koncercie Sound of Bucharest 25 września na Placu Pałacowym w Bukareszcie. Za imprezą stoją agencję ALDA i Insomniac, które dwa tygodnie wcześniej zorganizują w mieście Saga Festival. Występ ikony trance to dopiero początek – dyrektor generalny ALDA, Allan Hardenberg zapowiedział, że takie wydarzenia z udziałem największych postaci świata EDM będą odbywać się co roku.

Co istotne – wstęp na wydarzenie będzie… darmowy. Taką możliwość będą mieć posiadacze biletów na Saga Festival – ci mają zagwarantowaną możliwość zaklepania sobie biletu w pierwszej kolejności. Jest też druga opcja – rejestracja na stronie internetowej Sound Of Bucharest. Spośród wszystkich zarejestrowanych (w ciągu kilku godzin po ogłoszeniu imprezy wpłynęło ponad 50 tysięcy zgłoszeń) zostaną rozlosowane osoby, które otrzymają wejściówki.

Nowy rozdział

Ekspansja ALDA i Insomniac w Rumunii trwa w najlepsze, a tamtejsza scena eventowa robi się coraz ciaśniejsza. “Walka” o serca rumuńskich fanów festiwali zapowiada się fascynująco – a najwięcej zyskać mogą na tym właśnie uczestnicy muzycznych wydarzeń. W tym roku sytuacja jest wyjątkowa – bo zarówno Saga, jak i Untold, odbywają się w tym samym terminie. W 2022 roku sytuacja będzie jednak zupełnie inna – i tu jesteśmy naprawdę ciekawi tego, jakie działa wytoczą obydwa festiwale.

kontakt