SoundCloud zablokowany w Rosji. Miały pojawiać się tam… “fałszywe informacje”

Popularna aplikacja muzyczna została zbanowana w Rosji z powodu rzekomego występowania tam fałszywych informacji o wojnie na Ukrainie.

re2sh

SoundCloud to jedna z największych platform muzycznych na świecie. To tam bardzo często pojawiają się nieoficjalne wydane utwory czy sety różnych artystów. Użytkownicy platformy wrzucają tam również inne informacje dźwiękowe. Te niekoniecznie spodobały się władzy w Rosji, która ograniczyła dostęp do strony.

Na polecenie prokuratury

Według Rosyjskiej władzy na platformie miały pojawiać się “fałszywe informacje” dotyczące wojny na Ukrainie, nazywanej w Rosji “specjalną operacją wojskoweą”. Dostęp do aplikacji został zablokowany na zlecenie Rosyjskiej Prokuratury Generalnej.

Organ nadzoru komunikacyjnego Roskomnadzor ograniczył dostęp do usługi SoundCloud w związku z umieszczeniem materiałów zawierających nieprawdziwe informacje dotyczące charakteru specjalnej operacji wojskowej na terytorium Ukrainy.

Reuters

Reżim w Moskwie systematycznie ogranicza dostęp swoim obywatelom to wielu platform. Kremlowska propaganda nie dopuszcza głosów o wojnie na Ukrainie innych od tych zgodnych z polityką władzy. Młodzi Rosjanie są więc systematycznie odcinani od zewnętrznego świata. Na SoundCloud miały pojawiać się informacje o atakach na cywilów czy infrastrukturę cywilną. To sprawiło, że portal został zablokowany na terytorium Rosji.

re2sh

Total
11
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?