Spotify Top 100

Temat osób LGBT bardzo mocno oddziałuje na publiczną debatę w ostatnich latach. Poziom tolerancji wobec mniejszości seksualnych na świecie z każdym rokiem rośnie (i słusznie), a to pozwala coraz większej liczbie osób nieheteronormatywnych mówić o swoich preferencjach. Mimo to, kwestie te poruszane są w świecie EDM dość rzadko. Jednym z najnowszych wyjątków jest Spencer Brown, amerykański DJ i producent.

Jego talent w 2014 roku odkryło trio Above & Beyond. Od tej pory artysta często i gęsto współpracuje z labelem Anjunabeats, gdzie zresztą wydał niedawno swój drugi studyjny album zatytułowany “Stream of Consciousness“. Jego numery docenią fani utworów będących połączeniem klimatów house’owych i trance’owych.

Dwudziestosześciolatek na łamach magazynu Billboard dokonał publicznego coming outu i przyznał, że jest gejem.

Jestem gejem. Dziś jest o wiele łatwiej o tym mówić niż jeszcze kilka lat temu. Chociaż nigdy publicznie nie zaprzeczałem tej części mnie, nigdy też o tym nie rozmawiałem. Nie będę dłużej żyć w strachu.

Spencer Brown

Producent stwierdził również, że nie było mu łatwo zaakceptować samego siebie. Muzyka była dla niego pewną formą ucieczki i pomogła mu w trudnych chwilach.

Wyobraź sobie, że codziennie budzisz się z niezachwianą nienawiścią do siebie, nie wiedząc, dlaczego. Szkoła zaczyna się za godzinę; paraliżujący niepokój trzyma cię pod pościelą. Wpadasz do łazienki i patrzysz w lustro; widzisz osobę, której nie rozumiesz. Jedziesz do szkoły; topisz swoje myśli najgłośniejszą muzyką, którą posiadasz. Próbujesz stłumić swoje naturalne uczucia i emocje; mówiąc sobie, że miłość jest idiotyczną bajką.

(…)

Moją jedyną pociechą stała się muzyka taneczna. Jako nastolatek chodziłem na imprezy, by być częścią pięknej społeczności, w której wszystkie rasy, płcie, orientacje i religie jednoczyły się, aby świętować życie. Nie miało znaczenia, kim byłeś, i nadal nie ma znaczenia. Dopóki wnosisz dobrą energię, jesteś mile widziany. To było miejsce, do którego należałem i do którego należę wciąż.

Spencer Brown

Artysta ma również nadzieję, że jego odezwa w jakimś stopniu doda otuchy innym osobom, które mają problem z zaakceptowaniem samego siebie.

Przede wszystkim naucz się kochać siebie i otaczaj się tymi, którzy kochają cię takim, jakim jesteś. Toksyczność i nienawiść do samego siebie nie mogą być częścią twojego życia. Jeśli szukasz braci i sióstr, społeczność muzyki tanecznej wita cię z otwartymi ramionami. Uratowało mnie to w najciemniejszych chwilach – i wiem, że tak samo będzie z Tobą.

Spencer Brown

Pełną treść wyznania Amerykanina znajdziecie pod tym linkiem.

Spotify Top 100