Wkraczamy na Spotify! Oto nasza muzyczna selekcja zawarta w 10 tematycznych playlistach

Na co dzień piszemy o muzyce – teraz postanowiliśmy ją dla Was selekcjonować. Przygotowaliśmy dla Was w sumie 10 tematycznych playlist na Spotify!

kontakt

Od niemal dwóch lat piszemy i opowiadamy o muzyce elektronicznej na naszych łamach. Uznaliśmy jednak, że to wciąż mało i że możemy dać Wam więcej. Niestety, pandemia koronawirusa pokrzyżowała nam część planów – ale to nic, ponieważ do tego, co dziś Wam przedstawiamy, nie trzeba wyjazdów na festiwale.

Postanowiliśmy bowiem szerzej niż dotychczas wejść na Spotify. Przez niemal rok funkcjonowała playlista #TUNEOFTHEWEEK z najlepszymi premierami według członków naszej facebook’owej grupy, do której oczywiście gorąco zapraszamy.

Z kolei na początku tego roku udostępniliśmy Wam playlistę będącą pokłosiem Waszych wyborów w ramach głosowania na Klubowy Hit Dekady.

To był dopiero początek – ponieważ od teraz odpalamy jeszcze więcej playlist autorstwa Shining Beats. W rolę editorów wcielili się członkowie naszej redakcji, ale nie tylko – więcej szczegółów poniżej!


Złota era EDM

Pierwsza połowa ubiegłej dekady XXI wieku (i w sumie początek drugiej też) wielu fanów muzyki elektronicznej postrzega jako swoistą “złotą erę”. To właśnie wtedy wielu z Was (i nas też) zaczynało słuchać EDMu, oglądać livestreamy z festiwali czy po prostu na nie jeździć. Słowem – to były początki przygody z tymi dźwiękami. I wszystko, co wtedy rządziło, znajdziecie właśnie w tej playliście.


Oldschool pełną gębą

Skoro jesteśmy przy starszych utworach – to tutaj polecieliśmy jeszcze dalej i postanowiliśmy wybrać sztosy z czasów, kiedy EDM nie był jeszcze EDMem. W dużej mierze znajdziecie tu utwory z przełomu XX i XXI wieku, ale w kolejnych aktualizacjach to spektrum będzie się poszerzać.


Selekcja Naczelnego

Patryk – nasz redaktor naczelny – słucha różnych rzeczy, nie tylko muzyki elektronicznej. Wszystkie te odchyły będą miały swoje ujście właśnie w tej playliście. Choć – żeby nie było – EDM będzie grał tam bardzo istotną i sporą rolę, dlatego


ambitne rzeczy.

Za bardziej ambitną odsłonę elektroniki u nas odpowiada Krzysiek – i to on postanowił dołożyć właśnie taką a nie inną cegiełkę do naszej palety playlist. Będzie tu dużo rzeczy nieszablonowych i dodających sporo kolorytu w świat EDM.


#SŁUCHAJSWOICH

Wraz z Maksem aka Raveboiz postanowiliśmy nieco pomóc rodzimym producentom. Z powodu szalejącego koronawirusa kluby są zamknięte, a festiwale stoją pod znakiem zapytania. Tym samym dla wielu twórców głównym źródłem dochodu przez najbliższe tygodnie – jeśli nie miesiące – będą zyski z odtworzeń na portalach streamingowych. Dlatego właśnie tak ważne jest słuchanie muzyki za pomocą legalnych źródeł, takich jak Spotify. I to właśnie w najpopularniejszej aplikacji tego typu stworzyliśmy selekcję wartych uwagi polskich utworów EDM. Są nowe, ale też nieco starsze kompozycje zarówno nowicjuszy, jak i starych wyjadaczy.


Playlisty gatunkowe

Przygotowaliśmy również selekcje związane stricte z konkretnymi gatunkami. Na start #FUTUREISHERE – a więc klimaty future house’owe…

…coś dla fanów euforycznych, festiwalowych brzmień, czyli #MAKEPROGRESSIVEGREATAGAIN

…oraz #HARDERSTYLES – czyli gwarancja minimum 150 uderzeń na minutę.


…a to jeszcze nie koniec!

Od razu zapewniamy – to nie są nasze ostatnie słowa w materii playlist na Spotify – planujemy bowiem smaczki dla fanów house music oraz… Sunrise Festival. Sprawdzajcie na bieżąco nasze konto na Spotify, bo tam wszystko pojawi się w pierwszej kolejności!

Total
21
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?