Spotify wprowadza sety DJskie. Na pierwszy ogień m.in. Adam Beyer, MOTi oraz Noisia

Popularny portal streamingowy testuje nową funkcjonalność – a są nią sety DJskie. Na pierwszy ogień poszli m.in. Adam Beyer i Noisia.

kalendarz

Spotify to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych, na których udostępniana jest muzyka. Popularność tej aplikacji z miesiąca na miesiąc coraz bardziej rośnie. Wszystko to między innymi dzięki niezbyt wygórowanym cenom oraz naprawdę szerokim katalogiem utworów. Szwedzki serwis nie zamierza jednak próżnować i testuje nowe funkcje dla swoich klientów. Jedna z nich jest właśnie sprawdzana w ośmiu krajach.

DJ sety na Spotify?

Nowa opcja, która właśnie jest testowana nazywa się „DJ Mixes”. Jak sama nazwa sugeruje, na platformie mają pojawiać się DJ’skie sety. Na zaproszenie szwedzkiej usługi odpowiedzieli AmyElle, Adam Beyer, Shingo Nakamara, MOTi i Noisia – i to właśnie ich sety poszły na pierwszy ogień.

kalendarz

DJ Mixes zapewnia jedno zintegrowane miejsce, w którym artyści mogą bezproblemowo tworzyć i łączyć się z publicznością. Z okazji dzisiejszej premiery DJe AmyElle, Adam Beyer, Shingo Nakamara, MOTi i Noisia wydali na naszej platformie swoje własne miksy.

Spotify
Spotify has launched new DJ mixes | DJMag.com

Nowa opcja nie jest jednak zupełnie obca użytkownikom Spotify – już teraz można znaleźć playlisty czy albumy, które są zmiksowane i podzielone na pojedyncze utwory. Doskonałym przykładem jest choćby audycja Armina van Buurena – A State of Trance – która w pełnym mixie znajduje się na Spotify.

kalendarz

Swego czasu DJskie sety pojawiały się na Spotify także jako podcasty. Jest to jednak obecnie niemalże niemożliwe – sety były masowo usuwane z platformy, a przyczyną były naruszenia praw autorskich.

Pilotażowo nowy produkt jest testowany w ośmiu krajach – są to Wielka Brytania, Irlandia, Holandia, Japonia, Indonezja, Filipiny, Australia czy Nowa Zelandia. Polscy użytkownicy muszą więc jeszcze trochę poczekać.

sunrise

Tak naprawdę jeszcze ciężko wyrokować, czy nowa oferta zrewolucjonizuje ofertę streamingową, gdyż niewiele na jej temat wiemy. Nie jest też powiedziane, w jaki sposób będzie można zarabiać na udostępnianych setach oraz kto będzie mógł je dodawać.

Mixy DJ-ów dopiero zaczynają się pojawiać, więc fani powinni spodziewać się, że doświadczenie będzie ewoluować z czasem.

Spotify

Będą sety z imprez?

Czas pokaże, co będzie oferowane w nowej ofercie. Jak na razie jest ona testowana i niekoniecznie musi wejść ona do regularnej oferty. Zastanawia też nas fakt, jakie sety miałyby być udostępniane na Spotify. Czy będą znajdować się tam też te z największych EDMowych imprez, czy tylko te zrealizowane na zlecenie portalu? Na te wszystkie pytania pewnie z czasem dostaniemy odpowiedź. Teraz pozostaje nam tylko czekać.

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
2
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?