Fenomen “Squid Game” dotarł także do EDMu. Sprawdzamy pierwsze remiksy motywu z serialu

Producenci EDM chętnie sięgają po motywy z filmów i seriali. Sprawdzamy elektroniczne remiksy motywu przewodniego z serialu “Squid Game”.

2sher

Remiksowanie filmowych ścieżek dźwiękowych i wykorzystywanie zawartych w nich motywów nie jest nową praktyką w świecie elektronicznej muzyki tanecznej. Na pytanie, czy owa praktyka jest lubiana przez słuchaczy, najlepiej odpowie fragment z Ultra Music Festival 2014 w Miami, na którym Carnage i Alvaro puścili swój utwór “The Underground”. Fani sagi o pewnym młodym czarodzieju z pewnością rozpoznają melodię. My jednak skupimy się na jednym z najnowszych hitów Netflix’a, jakim jest “Squid Game“.

Netflix, jedna z największych platform streamingowych, została w ostatnim czasie zdominowana przez “Squid Game” – południowokoreański serial, który bije rekordy oglądalności w ponad 90 krajach. Opowiada on historię mających spore problemy finansowe bohaterów zaproszonych do wzięcia udziału w serii gier dla dzieci. Nagroda za wygraną jest niewiarygodnie wysoka, podobnie jak stawka tej gry.

emuze.me

Obok serialu twórcy EDM nie przeszli obojętnie – dzięki temu otrzymaliśmy kilka remiksów charakterystycznego motywu przewodniego. W tym tekście przyglądamy się kilku z nich.

Blasterjaxx i Cuebrick na bigroomowo

17 października 2021 światło dzienne ujrzał efekt kolaboracji Blasterjaxx z niemieckim producentem Cuebrick’iem. “Squid Play” jest ciekawym połączeniem charakterystycznego dla holenderskiego duetu big room’u z progressive housem, z którego znany jest Niemiec.

ultra

Maddix z mieszanką bigroomu i techno

Inspiracji z serialu nie omieszkał się też zaczerpnąć Maddix, który na co dzień działa w wytwórni Revelaed Recordings. Producent ostatnio mocno trzyma się klimatów techno, które sprytnie łączy ze swoim bigroom’owym stylem. Taką mieszankę słyszymy też w remiksie motywu z serialu.

Warto przy tym wspomnieć, że dla Maddixa czerpanie inspiracji z seriali Netflixa nie jest nowym doświadczeniem. W 2018 r. we współpracy z Hardwell’em wydał track “Bella Ciao”, który powstał na podstawie włoskiej pieśni powstańców antyfaszystowskich, a który to stał się hymnem innej produkcji Netflixa – “Dom z papieru”. Podobną rzecz zrobił także HUGEL.

Angemi w wersji na Halloween

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach jednym z najchętniej wybieranych mediów jest TikTok. Mimo że dla wielu jest obiektem drwin, to platforma ta okazuje się być idealnym miejscem dla producentów, gdyż pozwala im zaprezentować swoje zdolności w zwięzły i kreatywny sposób.

kalendarz

Jednym z najaktywniejszych na tej platformie twórców jest Angemi, który zjednał sobie sympatię słuchaczy publikowanymi na YouTube i Facebook’u filmikami, w których między innymi pokazywał, jak dane utwory brzmiałyby w remiksach poszczególnych producentów. Swoją działalność kontynuuje właśnie na TikToku, gdzie ostatnio wrzucił halloweenową wersję ściężki dźwiękowej ze “Squid Game”.

Włoski producent dba także o swój content na Instagramie. Tam też pojawił się dubstepowy remix soundtrack’u.

https://www.tiktok.com/@angemimusic/video/7016670500340387077?lang=pl-PL&is_copy_url=0&is_from_webapp=v1&sender_device=pc&sender_web_id=7020469714803820037

SUPERMASSIVE na trapowo

Francuskiego duetu SUPERMASSIVE słuchacze EDM mogą nie kojarzyć z wielkich wytwórni, czy festiwali, ale każdy, kto kiedykolwiek zatonął na Instagramie z pewnością natknął się na filmik, na którym uroczy piesek rasy Shiba Inu remiksuje utwory Avicii’ego. Owe viralowe nagranie to właśnie sprawka Francuzów, którzy soundtrack “Squid Game” postanowili zaprezentować nam w trapowej wersji. Ale nie oszukujmy się – największe wrażenie robi klip, jakim opatrzyli swoje dzieło.

Mr. Belt & Wezol sprawdzają, czy “Squid Game” ma groove

W zestawieniu nie mogło zabraknąć naszych EDMowych komików, czyli duetu Mr. Belt & Wezol. Panowie słyną ze specyficznego humoru, którym dzielą się z nami między innymi na Instagramie. Tam też znajdziemy film, w którym producenci próbują odpowiedzieć na pytanie “does “Squid Game” groove?“. Odpowiedź poznacie poniżej.

emuze.me

ultra

71 Digits na slapowo

Swoją interpretację motywu ze “Squid Game” ma także Spinnin’ Records. Właśnie w tym labelu producent znany jako 71 Digits wydał propozycję zatytułowaną “Red Light, Green Light”. Od razu mały trigger warning dla zrażonych słuchaczy – tak, to jest slapowy utwór.

Kto da więcej?

“Squid Game” zdobył niewiarygodną popularność. Możemy się więc spodziewać jeszcze większej liczby remiksów związanych właśnie z tym serialem. Na pytanie, czy słusznie, niech każdy sobie odpowie już we własnym zakresie.

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?