Z rzeczy, które nam umknęły, a nie powinny – StadiumX i Alle Farben zremiksowali… Blankę

Polska reprezentantka podczas ubiegłorocznego konkursu piosenki Eurowizji została zremiksowana przez Alle Farben i duet StadiumX.

2sher

Prowadzimy portal Shining Beats już od kilku lat, i przez ten czas oduczyliśmy się stwierdzeń typu “nic nas już nie zaskoczy“. Raz na jakiś czas otrzymujemy bowiem informacje, które same z siebie nie przyszłyby nam do głowy. I właśnie taka sytuacja ma miejsce w tym momencie. Mało kto bowiem mógłby się spodziewać, że znany z festiwalowych progresywów, które wydawał między innymi Nicky Romero duet StadiumX wyda oficjalny remix dla… reprezentantki Polski na Eurowizji.

Bejba

O Blance zrobiło się głośno już przy okazji de facto debiutanckiego singla “Solo“. Już na jesieni 2022 roku pojawił się on w stacjach radiowych, ale apogeum popularności przyszło w roku kolejnym. Pod koniec lutego, nie bez kontrowersji zresztą, utwór ten został wybrany jako reprezentant naszego kraju w konkursie piosenki Eurowizji. Podczas półfinałowego występu, polska wokalistka pokazała się ze znacznie lepszej strony niż w preselekcjach. Dzięki temu – ku pozytywnemu zaskoczeniu wielu obserwujących temat – “Solo” awansowało do finału. Ostatecznie nasza reprezentantka zajęła 19. miejsce. Znacznie większym uznaniem kawałek ten cieszył się wśród publiczności oddającej głosy – co można było zobaczyć także na platformach streamingowych. “Bejba” wskoczyła na czołowe pozycje polskiego Spotify i obecnie jej eurowizyjny singiel ma ponad 40 milionów odtworzeń.

emuze.me

Później przyszły kolejne single – “Boys Like Toys”, który nie odniósł większego sukcesu, oraz “Rodeo“, które z kolei jest w ostatnim czasie mocno ogrywane przez polskie radiostacje.

Blanka na klubowo

Letni popowy singiel doczekał się dwóch elektronicznych remiksów. Pierwszy z nich to bijąca w tech house’owe tony propozycja od niemieckiego producenta o pseudonimie Alle Farben, z której sama wokalistka jest bardzo zadowolona.

ultra

Jestem niezwykle podekscytowana tym, że Alle Farben zdecydował się na nagranie remixu „Rodeo”. To bardzo kreatywny i jeden z najbardziej interesujących artystów dance na świecie, których nowości regularnie śledzę. Byłam pod szczególnym wrażeniem tego, co zrobił z „Overpass Graffiti” Eda Sheerana. To zaszczyt, że przygotowała własną wersję mojej piosenki,

Blanka

…z kolei drugi z nich to wspomniany na początku remix od węgierskiego duetu StadiumX. Panowie dali o sobie znać elektronicznym słuchaczom w 2014 roku, wydając w wytwórni Nicky’ego Romero progresywne “Howl At The Moon”.

Z kolei pod koniec roku Dávid i Zsolt podjęli współpracę z polskim producentem, znanym jako Tom Swoon. Panowie wydali wówczas kolejny dobrze wspominany kawałek, zatytułowany “Ghost”.

Węgrzy na przestrzeni ostatniej dekady odwiedzili wiele uznanych labeli, takich jak Armada, Spinnin’ Records, Hexagon, Toolroom czy Future House Music. W 2023 roku ukazało się z ich rąk siedem singli oraz jeden remiks – właśnie ten dla Blanki. Polski wokal został osadzony w klubowym, deep house’owym otoczeniu, z którego dobrze znany jest obecnie norweski duet KREAM. Kawałek wydany nakładem Warner Music Poland możecie odsłuchać poniżej.

kalendarz

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?