Startuje sprzedaż karnetów na Sziget Festival 2024. Jeden dzień zabawy nawet za… 140 zł!

Ledwo co zakończyła się tegoroczna edycja, a już będzie można zapewnić sobie wejściówki na Sziget Festival 2024.

sunrise

Sziget, Sziget, i po Szigecie. Czas szybko mija, czego jesteśmy właśnie świadkami. W ciągu ostatnich dni na naszym Instagramie moglibyście zobaczyć naszą relację z Budapesztu. Nasze wrażenia zarówno z tegorocznej, jak i ubiegłorocznej edycji przywodziły nam na myśl FEST Festival. Impreza na terenie Parku Śląskiego miała wiele punktów wspólnych z zagranicznym konkurentem. W ich skład wchodziły między innymi data oraz zaproszeni artyści. Oba wydarzenia chętnie promują (w wypadku FESTa to już w czasie przeszłym) zarówno najpopularniejsze postaci sceny popularnej, jak i elektronicznych producentów z różnych gatunków. O ile w wypadku polskiego wydarzenia raczej już nie mamy co liczyć na kolejną okazję, o tyle u Węgrów nic nie wskazuje na to, aby edycja numer 29 miała się nie odbyć.

Niedaleko po zamknięciu bram tegorocznego Szigeta rusza przedsprzedaż biletów na odsłonę przyszłoroczną. W ciągu 48 godzin wierni fani, jak i osoby już zdecydowane na zabawę nad Dunajem mogą kupić bilety w atrakcyjnej cenie. Znamy datę kolejnej odsłony Sziget Festival – ale także ceny wejściówek w puli dla osób, które nie mają problemu z wydaniem pieniędzy w ciemno.

kalendarz

Im szybciej, tym taniej

17 sierpnia o godzinie 20:00 zostanie udostępniona specjalna pula “Sziget Flash Sale”. Dzięki niej w ciągu 48 godzin będzie można nabyć tańsze bilety na przyszłoroczną edycję węgierskiej imprezy. Ceny za karnet zaczynają się od… 800 zł, co daje mniej, niż 140 zł za dzień imprezy! Przypominamy, że wejściówki “Early Bird” na Openera kosztowały 739 zł (±185 zł za dzień). W dniach 7-12 sierpnia za zaledwie €179 będą miały szansę bawić się osoby w wieku 21 lat i poniżej. Jedynym warunkiem jest to, byś ukończył(a) 22 lat najwcześniej w trakcie trwania festiwalu.

kalendarz

Starsi potencjalni uczestnicy też nie mają na co narzekać. “Full festival ticket” uda się wam złapać za poniżej 1100 zł (€239). W takim układzie za jeden dzień festiwalu zapłacicie mniej, niż 200 zł. Dla osób, którym standardowy karnet nie wystarcza, jest opcja VIP. Za €459, co daje lekko ponad 2000 zł będziecie mogli korzystać w pełni z atrakcji na wyspie Sziget. Brzmi kusząco, jednak nadal drogo? Nie ma co się obawiać. Płatność za wejściówki można rozłożyć na raty, nawet do 7 miesięcy. Taką opcję zapewnia oficjalny sklep wydarzenia.

Bilety w pierwszej puli na edycję 2024 są efektywnie tańsze niż na edycję 2023. Mają na to wpływ dwa czynniki. Pierwszy z nich to decyzja organizatorów – karnety w wersji zwykłej oraz VIP są względem pierwszej puli rok temu tańsze o 36 euro. Drugi zaś to pokłosie sytuacji na rynkach walutowych. Obecnie kurs euro jest o niecałe 10 procent niższy niż dokładnie rok temu – dzięki czemu zakup wejściówek będzie dla stałego i zarabiającego w złotówkach bywalca Sziget Festival korzystniejszy.

sunrise

Bilety na Sziget Festival 2024 znajdziecie pod tym linkiem.

Kto zagra?

Na ten moment nie znamy żadnej gwiazdy Sziget Festival 2024 – a więc karnety będzie można kupić w ciemno. Mimo to, Węgrom warto zaufać – a opieramy to na doświadczeniach z lat ubiegłych. Party Arena zwykła serwować EDM w różnych odmianach (zazwyczaj jeden gatunek/takeover znanej marki lub wytwórni jednego dnia), a Colosseum specjalizuje się w brzmieniach techno z domieszką house’u. Main Stage jest domem dla zagranicznych gwiazd, goszcząc headlinerów imprezy – w tym roku byli to David Guetta, Billie Eilish, Macklemore, Imagine Dragons, Florence + The Machine oraz Lorde.

W ramach Freedome popołudniami i wieczorami prezentowane są popisy różnorodnych muzycznie artystów, by w nocy zamienić się w królestwo dla różnorodnych DJ setów i elektronicznych liveactów. Mało? Ponad 30 scen, w tym takie z cover bandami, regionalnymi zespołami, występami cyrku, jak i wiele pomniejszych serwujących różnorodną selekcje wprost zza konsolety. Jest w czym wybierać!

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?