SI US PLAU

Mimo braku koncertów oraz eventów, Martin Garrix radzi sobie świetnie. Jego ostatni singiel “Higher Ground”, który ukazał się nieco ponad miesiąc temu, przyjął się bardzo dobrze. To jednak nie koniec – bowiem STMPD RCRDS, a więc wytwórnia dwudziestoczterolatka, swoimi wydaniami w ostatnich miesiącach udowadnia, że miejsce w topce EDMowych labeli nie bierze się znikąd. Swój wkład w to mają Polacy – przypomnijmy, że regularnie wydaje tam Blinders, a niedawno dołączył do niego drugi Guy Arthur. Dodajmy do tego wszystkiego konkretny rozmach przy okazji realizacji lockdownowych setów i mamy naprawdę pokaźną listę sukcesów.

https://www.youtube.com/watch?v=Pnp_7IaqW74

Grunt to infrastruktura

Jak nietrudno się domyślić, najważniejszym miejscem dla producenta jest studio. Tak się składa, że Martijn pracował w ostatnim czasie wraz z ekipą nad renowacją otwartej w 2017 roku siedziby STMPD w Amsterdamie. Efekt zdecydowanie zasługuje na uwagę. Odnowionych zostało pięć istniejących studiów, a także stworzono trzy zupełnie nowe.

Swoistą wisienką na torcie jest studio stricte do miksu, nazwane The Mixing Stage. Jest jednym z dziewięciu studiów na całym świecie, które uzyskało najwyższe uznanie Dolby – certyfikat Dolby Atmos Premier Studio. Przyznaje się go tylko tym studiom, które posiadają maksymalny i najbardziej wysublimowany poziom techniczny.

W ten sposób w ciągu zaledwie trzech lat od powstania siedziby STMPD, udało się stworzyć jedno z najbardziej wartych uwagi miejsc do pracy nad muzyką czy filmami. Poziom zaawansowania sprawia, że jest to prawdopodobnie jeden z najlepszych kompleksów tego typu w Europie, a być może i na świecie.

Lista klientów korzystających z tych studiów robi wrażenie – w studiach STMPD pracowali chociażby David Guetta, Akon, Big Sean czy OneRepublic. Wśród klientów są także platforma streamingowa Netflix, czy amerykańskie kanały telewizyjne ABC oraz CBS. Innymi słowy – nie ma lipy.

Jestem niesamowicie dumny z tego, co udało nam się osiągnąć dzięki tym studiom. To jedno z moich ulubionych miejsc, ponieważ takiej atmosfery nie znajdziesz nigdzie indziej. Zespół wciąż pracuje nad tym, aby każdy czuł się tu jak w domu i osiągał jak najlepsze rezultaty. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu remontu i nie mogę się doczekać, aby nagrać tutaj dużo muzyki.

Martin Garrix

Więcej szczegółów (w tym co nieco zdjęć) znajdziecie pod tym linkiem.

SI US PLAU