Mimo braku koncertów oraz eventów, Martin Garrix radzi sobie świetnie. Jego ostatni singiel “Higher Ground”, który ukazał się nieco ponad miesiąc temu, przyjął się bardzo dobrze. To jednak nie koniec – bowiem STMPD RCRDS, a więc wytwórnia dwudziestoczterolatka, swoimi wydaniami w ostatnich miesiącach udowadnia, że miejsce w topce EDMowych labeli nie bierze się znikąd. Swój wkład w to mają Polacy – przypomnijmy, że regularnie wydaje tam Blinders, a niedawno dołączył do niego drugi Guy Arthur. Dodajmy do tego wszystkiego konkretny rozmach przy okazji realizacji lockdownowych setów i mamy naprawdę pokaźną listę sukcesów.

Grunt to infrastruktura

Jak nietrudno się domyślić, najważniejszym miejscem dla producenta jest studio. Tak się składa, że Martijn pracował w ostatnim czasie wraz z ekipą nad renowacją otwartej w 2017 roku siedziby STMPD w Amsterdamie. Efekt zdecydowanie zasługuje na uwagę. Odnowionych zostało pięć istniejących studiów, a także stworzono trzy zupełnie nowe.

Swoistą wisienką na torcie jest studio stricte do miksu, nazwane The Mixing Stage. Jest jednym z dziewięciu studiów na całym świecie, które uzyskało najwyższe uznanie Dolby – certyfikat Dolby Atmos Premier Studio. Przyznaje się go tylko tym studiom, które posiadają maksymalny i najbardziej wysublimowany poziom techniczny.

W ten sposób w ciągu zaledwie trzech lat od powstania siedziby STMPD, udało się stworzyć jedno z najbardziej wartych uwagi miejsc do pracy nad muzyką czy filmami. Poziom zaawansowania sprawia, że jest to prawdopodobnie jeden z najlepszych kompleksów tego typu w Europie, a być może i na świecie.

Lista klientów korzystających z tych studiów robi wrażenie – w studiach STMPD pracowali chociażby David Guetta, Akon, Big Sean czy OneRepublic. Wśród klientów są także platforma streamingowa Netflix, czy amerykańskie kanały telewizyjne ABC oraz CBS. Innymi słowy – nie ma lipy.

Jestem niesamowicie dumny z tego, co udało nam się osiągnąć dzięki tym studiom. To jedno z moich ulubionych miejsc, ponieważ takiej atmosfery nie znajdziesz nigdzie indziej. Zespół wciąż pracuje nad tym, aby każdy czuł się tu jak w domu i osiągał jak najlepsze rezultaty. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu remontu i nie mogę się doczekać, aby nagrać tutaj dużo muzyki.

Martin Garrix

Więcej szczegółów (w tym co nieco zdjęć) znajdziecie pod tym linkiem.