Spotify Top 100

Sub Focus na scenie drum and bassu działa już od kilkunastu lat. Artysta na swoim koncie ma już wydanych mnóstwo klasyków, a jego alias do tej pory widnieje jako headliner wielu imprez. Ostatnim razem w Polsce zagrał seta w 2019 roku w ramach Drumcity, podczas którego zaprezentował mnóstwo (wtedy) niewydanych perełek.

Pandemia pozwoliła na dokończenie wspólnego albumu z Wilkinsonem. Dzięki temu pod koniec 2020 roku otrzymaliśmy kawał dobrego materiału w ramach krążka “Portals”. Sub Focus widocznie nadal porządkuje folder z niewydanymi utworami, a jednym z nich jest odświeżona wersja kultowego “Airplane”.

Remix od kolegi po fachu

Fani kolektywu Worship, w którego skład wchodzą chociażby Sub Focus, Dimension, 1991 i Culture Shock mogli słyszeć nową wersję “Airplane” z ich setów. To właśnie ostatni z wymienionych artystów jest odpowiedzialny za remiks już dość wiekowego kawałka, który miał premierę w… 2006 roku. W tym roku utwór ma swoje piętnastolecie. Choć oryginał nadal potrafi porwać festiwalowe tłumy, to słuchacze drum and bassu z niecierpliwością czekali na wydanie interpretacji Culture Shocka. Remix “Airplane”, tak samo jak oryginał, ukazał się nakładem RAM Records.

Nowy album nadchodzi

W opisie opublikowanego 1 czerwca utworze na łamach kanału YouTube RAM Records można przeczytać zaskakujące informacje. Remix Culture Shocka jest… pierwszym z większej ilości remiksów do utworów Sub Focusa. Planowane jest wydawnictwo zbierające takie utwory, które wyjdzie nakładem wspomnianej wcześniej wytwórni. W ramach krótkiego tekstu ujawniono, że możemy się spodziewać nowych wersji klasyków Nicolaasa od czołowych nazw sceny drum and bassu.

Nadchodzi album remiksów, który niebawem wyjdzie od Sub Focusa nakładem RAM Records. Ta produkcja (“Airplane” [Culture Shock Remix]) jest pierwszą przeróbką pochodzącą ze zbioru, który – przy pomocy kilku największych nazw tej sceny – pozwoli Ci na nowo poznać kluczowe utwory z dyskografii tego producenta. Data publikacji zostanie ogłoszona wkrótce.

RAM Records na YouTube

Tajemnicze ogłoszenia

Ogłoszenie wydania po dość długim czasie remixu Culture Shocka do kultowego utworu od Sub Focusa było dość niespodziewane. Po 6 latach od pierwszych setów z udziałem odświeżonego “Airplane” na Instagramie Nicolaasa, na kilka dni przez wydaniem opublikowany został post z urywkiem utworu oraz wizualizacją. Pomimo braku opisu przy wrzuconym materiale, fani od razu połączyli kropki.

Zaledwie dwa dni przed premierą utworu zarówno na Instagramie Sub Focusa, jak i Jamesa, czyli twórcy remiksu pojawił się post ujawniający więcej informacji na temat wyczekiwanego wydania. Wielu producentów w komentarzach nie ukrywało swojego entuzjazmu. Wśród nich takie nazwy jak Metrik, Wilkinson, Ikarus czy duo Matrix and Futurebound.

Spotify Top 100