Sub Focus i Dimension znów połączą siły. “Ready To Fly” ukaże się już w tym tygodniu

Czołowi brytyjscy producenci muzyki drum n bass – Sub Focus i Dimension – już w ten piątek zaprezentują kolejny wspólny kawałek.

sunrise

Moment skrzyżowania się dróg dwóch dużych reprezentantów danego gatunku często wiąże się z wysokimi wymaganiami fanów. Cztery lata temu Sub Focus pod swoje skrzydła wziął Dimensiona, który właśnie zaczynał umacniać swoją wartość na drum and bassowej scenie. Rob wcześniej już dotarł do Skrillexa, który zremiksował jeden z jego utworów, a także wydawał u Chase & Status. Jednak to dopiero współpraca z twórcą “Tidal Wave” pokazała go szerzej w mainstreamie.

Po “Desire” z Raye (tak, tą, z którą chętnie działa David Guetta) na wokalu, które jest największym numerem obu członków Worship, przyszedł czas na coś zupełnie nowego. Ponowne wspólne działanie w studiu zaowocowało produkcją o tytule “Ready To Fly“.

kalendarz

Sprawdzony na festiwalach

Już 7 października Sub Focus wraz z Dimensionem wydadzą następcę “Desire” – utworu, który na ten moment ma ponad 60 milionów odtworzeń na Spotify. Energiczne “Ready To Fly” panowie prezentowali tego lata podczas licznych festiwali. Były to między innymi Let It Roll czy legendarne Glastonbury, gdzie na pajęczej Arcadii Rob i Nick zagrali w formule b2b. Urywek nadchodzącego collabu możecie przesłuchać poniżej.

kalendarz

Poprzednie współprace

Brytyjczycy nie ukrywają swojej muzycznej przyjaźni. Zarówno Dimension, jak i Sub Focus są członkami kolektywu Worship, który zaliczył kilka tras koncertowych z obydwoma panami jako czołowymi postaciami. Poza tym w międzyczasie wspólnie tworzyli i się wspierali, co mniej bądź bardziej widać w ich utworach. Przed premierą “Ready To Fly” warto je sobie przypomnieć.

W 2021 roku na świat wyszedł debiutancki album Roba. Utwór zamykający “Organ” powstał z pomocą Nicolaasa Douwmy. Imię i nazwisko Sub Focusa widnieje w liście twórców “Sensory Division”.

sunrise

Chwilę później na świat wyszło “Reworks I”, gdzie przyjaciele z branży zabrali się za klasyki Douwmy i nie tylko. Psy drum and bassowy sznyt “Timewrap” nadał Dimension, które było jednym z singli promującym to wydawnictwo. Ta produkcja do dziś potrafi rozgrzać publikę głodną “połamańców”.

kalendarz

Total
9
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?