kontakt

Prawdopodobnie największy rapowy festiwal w naszym kraju zorganizują twórcy Sunrise Festival. Tydzień po 18. edycji tego ikonicznego dla polskiej sceny wydarzenia, w kołobrzeskim Podczelu zaprezentuje się topka polskiego rapu oraz zagraniczni goście. Pierwsza edycja Sun Festival została ogłoszona z niemałym rozmachem, za pośrednictwem mappingów w największych miastach Polski. Niedaleko potem przyszedł czas na ogłaszanie szczegółów lineup’u – a te mają prawo imponować.

Już 20 nazwisk

Na naszych łamach opisywaliśmy pierwsze ogłoszenia artystów wydarzenia planowanego na dni od 29 do 31 lipca. Skład ten otworzyły ikony polskiej sceny – O.S.T.R., Tede oraz Sokół. W międzyczasie swój występ w Kołobrzegu potwierdziło kilkunastu kolejnych artystów i artystek, a są to:

Dziarma
Kaz Bałagane
Malik Montana
OIO
Paluch
Żabson
KęKę
Sarius
Oliwka Brazil
Słoń
Guzior
Avi x Louis Villain
Gruby Mielzky
Ero

W Poniedziałek Wielkanocny do tej listy dołączyły trzy naprawdę mocne aliasy. Na pierwszy ogień poszedł zyskujący coraz większą popularność Smolasty.

Następnie w składzie zameldował się Pezet, który niedawno świętował dwudziestolecie swojego albumu “Muzyka klasyczna” (nasz tekst nt. tego wydawnictwa znajdziecie tutaj).

Natomiast najmocniejsza bomba spadła z wieczora, kiedy to poznaliśmy pierwszego zagranicznego artystę z lineup’u. Na Sun Festival 2022 wystąpi The Game, tuz gangsta rapu z zachodniego wybrzeża USA.

W dalszych tygodniach czekają nas jeszcze kolejne ogłoszenia – wszak w sumie na kilku scenach podczas trzydniowego festiwalu ma wystąpić kilkudziesięciu artystów. Możemy się spodziewać też, że wśród nich będą kolejne zagraniczne nazwiska. Warto śledzić ten temat!

Sun Festival 2022 – bilety

Bilety na Sun Festival 2022 są już dostępne. Karnet kosztuje 350 zł, a wejściówki na pojedyncze dni – 199 zł. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.


foto: Piotr Tarasewicz

kontakt