Ikony polskiego rapu otwierają lineup Sun Festival 2022

Tede, Sokół i O.S.T.R. – ci trzej raperzy otwierają lineup Sun Festival. Hiphopowe przedsięwzięcie twórców Sunrise Festival pod koniec lipca.

freedom

To będą ciężkie wakacje dla portfeli wielu festiwalowiczów. Wybór będzie bowiem tak szeroki, że dobranie eventów pod swoje preferencje będzie wymagało rozwiązania nie lada dylematów. Tego typu problemy będą mieć fani różnych gatunków – zarówno EDMu, jak i rapu. Ci drudzy od wczoraj mają jeszcze większą zagwozdkę – na eventowej mapie Polski pojawiła się bowiem nowa marka. W poniedziałkowy wieczór agencja MDT Production ogłosiła Sun Festival, trzydniowe wydarzenie dla fanów rapu. Odbędzie się ono w dniach 29-31 lipca w kołobrzeskim Podczelu – czyli tam, gdzie tydzień wcześniej będzie mieć miejsce Sunrise Festival 2022. Więcej informacji na temat samej imprezy znajdziecie pod tym linkiem.

We wtorek z kolei poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące lineup’u. Na pierwszy rzut poszły postaci mające miano ikon polskiego rapu – a są to Tede, O.S.T.R. oraz Sokół. Cała trójka wystąpi na Red Stage.


Tede na Sun Festival 2022

Tede to postać, która jest obecna na scenie hip-hopowej od 1994 roku. Raper, autor tekstów, producent, przedsiębiorca, założyciel marki odzieżowej PLNY Textylia. Współzałożyciel zespołów: 1 Killa Hertz, Trzyha i Warszafski Deszcz, które dzisiaj uznawane są za prekursorów gatunku.

Mimo odcinania się od łatki ‘ojca założyciela’, Tede jest jedną z tych postaci na polskiej scenie hip-hopowej, która kładła fundamenty pod gatunek. Raper przede wszystkim znany z solowej działalności, z każdym kolejnym krążkiem pokazuje, że świetnie wyczuwa nowości, będąc często prekursorem nowych rozwiązań.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, okulary przeciwsłoneczne i tekst „SUN FESTIVAL 29.07.22 PIĄTEK/ RED STAGE BCEZENES I KOŁOBRZEG @ Tede”

O.S.T.R. na Sun Festival 2022

O.S.T.R. to postać, której nie trzeba przedstawiać słuchaczom hip-hopu w Polsce. Muzyk, instrumentalista, producent, raper i autor 25 autorskich albumów, to niekwestionowana legenda gatunku.

Pięciokrotny laureat Fryderyka, laureat Bestsellera Empiku 2016 oraz O!Lśnienia Onetu 2016. Posiadacz 8 platynowych i 6 złotych płyt, z każdym kolejnym wydawnictwem udowadnia, że cały czas ma wiele do powiedzenia.

Jego spojrzenie na wiele spraw, cały czas jest świeże i tożsame ze słuchaczami, których ciągle przybywa i którzy bardzo chętnie kupują jego płyty. Sprzedaż albumu ‘Życie po śmierci’, przekroczyła 100.000 egzemplarzy, będąc najlepiej sprzedającym się albumem w 2016 roku.

May be an image of 1 person and text that says 'SUN FESTIVAL 30.07.22 30 SOBOTA / RED STAGE 0500 KOŁOBRZEG SANSS O.S.T.R.'

Sokół na Sun Festival 2022

Sokół to jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych raperów na polskiej scenie hip-hopowej. Początek działalność warszawskiego weterana sceny, datuje się na 1996 rok, gdy działał razem z Pono w duecie, jako TPWC. Rok później, artyści połączyli siły z Fundacją Nr. 1 i tak powstał legendarny ZIP Skład, który, jak sam podkreśla artysta, jest kolektywem przyjaciół, których łączy nie tylko muzyka.

Podczas trwającej 25 lat kariery artystycznej, Sokół odniósł niebywałe sukcesy ze składem WWO, współtworzonym z Jędkerem i DJ-em Deszczu Strugi, ponownie z Ponem jako duet Sokół&Pono i z Marysią Starostą, z którą nagrał dwie, bardzo dobrze przyjęte płyty, będąc dzisiaj uznawane za klasyki.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „SUN FESTIVAL 29.07.22 PIĄTEK/ RED STAGE / KOŁOBRZEG L Sokół”

Kolejne nazwiska już wkrótce

W najbliższych dniach poznamy kolejne nazwiska, które zasilą lineup. W sumie skład artystów będzie stanowić kilkadziesiąt aliasów, które zaprezentują się na kilku scenach. W tym gronie prawdopodobnie będzie także Sobel, który w poniedziałkowy wieczór udostępnił na swoich social mediach informację na temat festiwalu. Coś dla siebie dostaną więc zarówno fani oldskulowego grania, jak i tego bardziej mainstreamowego.

Bilety będą dostępne w sprzedaży od 24 marca od godziny 14:00 – sprzedaż będzie prowadzona pod tym linkiem.


foto: Piotr Tarasewicz

freedom

Total
4
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?