Sun Festival już nie tylko rapowy. Przedstawiamy pierwsze zmiany

Sun Festival 2024 będzie innym wydarzeniem, niż dwa dotychczasowe pod tą nazwą. Przedstawiamy pierwsze szczegóły.

2sher

Bardzo szybko udało się organizatorom Sun Festival zająć miejsce w czołówce letnich rapowych wydarzeń nad Wisłą. Dwie zrealizowane jak dotąd edycje – a w szczególności ta tegoroczna – zdają się być sukcesem. Na to jednak wygląda, że MDT Production – agencja odpowiedzialna za wydarzenie – nie chce się na obecnym poziomie zatrzymywać. Nie znamy jeszcze żadnych nazwisk z przyszłorocznego lineup’u, ale za to wiemy już co nieco na temat tego, co ulegnie zmianie względem edycji 2023.

Zagraniczni powracają

Choć Sun Festival 2023 był sukcesem, to był też pewnym krokiem wstecz względem inauguracyjnej edycji. W składzie na rok 2022 znajdowali się bowiem zagraniczni raperzy – Skepta i The Game Rick Ross. W tym roku lineup stanowili wyłącznie polscy gracze – co notabene nie stanowiło problemu, wszak rodzimi artyści naprawdę potrafią przyciągać tłumy. Trzecia odsłona festiwalu ma jednak przynieść powrót światowych postaci muzycznych na scenę w kołobrzeskim Podczelu. Według zapowiedzi, każdego dnia imprezy na głównej scenie ma się odbyć przynajmniej jeden zagraniczny koncert.

emuze.me

Wspomnieliśmy o “postaciach muzycznych”, a nie o “raperach” nie bez kozery. Na kołobrzeskiej imprezie ma znaleźć coś dla siebie zarówno fan rapu, jak i popu czy elektroniki. Sun Festival 2024 – a przynajmniej tak można wywnioskować z zapowiedzi – nie będzie wydarzeniem ukierunkowanym wyłącznie w kierunku hiphopowym. Mimo to, rap ma w dalszym ciągu być istotnym elementem tej całej układanki.

Życie w miasteczku festiwalowym także ma ulec zmianie – a to za sprawą jego wydłużenia. Uczestnicy będą mogli wprowadzać się na pole namiotowe już w czwartek. Mają na nich czekać już znane atrakcje, takie jak strefa basenowa, strefa chilloutu, zawody street artowe i twerkowe, ale nie tylko. Organizatorzy planują uruchomienie strefy kultury oraz zrealizowanie spotkań i warsztatów z udziałem osób mających wiele do powiedzenia w temacie kultury, nauki i sztuki. To wszystko ma być dostępne szerzej niż dotąd – w festiwalu będą mogły brać udział osoby, które ukończą 4. rok życia.

ultra

Po Sun Festival 2023 bardzo wsłuchaliśmy się w głosy naszych festiwalowiczów. To właśnie po rozmowach z nimi wprowadziliśmy wiele zmian, które rozpoczniemy prezentować w najbliższych tygodniach i miesiącach. Oczywiście jedną z kluczowych zmian urozmaicenie muzyki na wielu poziomach, ale to nie wszystko. Pole namiotowe zostanie otwarte już w czwartek w południe co oznacza, że zabawa rozpocznie się już wtedy i potrwa aż do wtorku. To na prośbę samych uczestników wydłużamy pobyt na polu.

Jarosław Kostrzewa, współorganizator Sun Festival

Już wkrótce bilety i lineup

Na kolejne konkrety nie będziemy musieli długo czekać. Już na początku grudnia mamy poznać pierwsze szczegóły lineup’u, zaś 30 listopada na stronie bilety.sunfestival.pl będzie można zakupić bilety.

To, o czym wspominamy to pierwsze z nowości, które ogłaszamy jeszcze przed startem sprzedaży karnetów i ogłoszeniem artystów, które zaplanowaliśmy na początek grudnia. O kolejnych niespodziankach będziemy informować na bieżąco w naszych mediach społecznościowych. Dzisiaj mogę też zdradzić, że ogłoszenia artystów zaczniemy od jednej z zagranicznych gwiazd.

Jarosław Kostrzewa, współorganizator Sun Festival

Sun Festival 2024 odbędzie się w Nadmorskim Parku Kultury w kołobrzeskim Podczelu w dniach 26-28 lipca 2024.


foto: Gromysz

kalendarz

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?