Kierunek: Madeira / Chalkidiki. Sunflare z EP-ką u Rogera Shaha! [Z DOBREJ WOLI]

Kolejny polski producent wybija się na tle reszty sceny. Sunflare pojawił się z EPką w Magic Island, wytwórni za którą stoi Roger Shah.

sb

Dawniej jedna z postaci EQ Music, dziś coraz mocniej zaznacza swoją pozycję w świecie balearic trance. Między innymi wydając kolejne utwory dla Magic Island Rogera Shaha! Dziś przyjrzymy się bliżej niedawno wydanej EP-ce “Madeira / Chalkidiki” od Sunflare’a. I to z pierwszej ręki, ponieważ miałem i mam przyjemność pomagać Kornelowi w kontaktach z wytwórniami.


Od producenta uplifting trance, po progresywno-trance’owe i house’owe klimaty, aż po balearyczne rytmy. Tak w wielkim skrócie wyglądała dotychczasowa kariera Sunflare’a, czyli Kornela Kwarciaka. Jednak to naprawdę ogromne uproszczenie, bo we wrocławskim środowisku jest znany jako prawdziwy człowiek-orkiestra.

Na co dzień, Kornel – pochodzący ze Świebodzic – pracuje w studiu nagraniowym jako realizator dźwięku do reklam. We Wrocławiu jest znany między innymi dzięki występom na imprezach lokalnego Muzycznego Radia (podczas których supportował takie postaci, jak ATB i Alex M.O.R.P.H.). Fanom EQ Music (dawniej EQuilibrium Sounds) może być znany jako dźwiękowiec i członek obsługi technicznej warsztatów Masterclass.

Od ponad 3 lat, ośmiogodzinna praca w studiu dźwiękowym jest dla mnie codziennością, otworzyło mi to bez wątpienia drogę do bycia lepszym w produkcji muzyki, poszerzyło świadomość pracy przy dźwięku na każdym etapie. To był dla mnie ogromny krok do przodu, widzę to, a raczej słyszę, porównując siebie z produkcjami sprzed 5 lat.

Sunflare

Jego pierwsze (głównie upliftingowe) wydania lądowały m.in.: w Nile Tunes Records, Echelon Records (wytwórni Tempo Giusto) czy AEZ Recordings. Późniejsze utwory, od około 2019 roku (wtedy też zacząłem współpracować z Kornelem), zaczęły zmierzać mocniej w kierunku progressive house i techno. W tym czasie jego produkcje pojawiały się w setach i audycjach takich twórców, jak Jaytech, Assaf (obecnie AVIRA), Gai Barone czy Roger Shah. I to właśnie z wytwórnią tego ostatniego, od poprzedniego roku, Kornel jest związany najmocniej.

Sunflare coraz mocniejszy w balearic trance

A wszystko zaczęło się w 2021 roku od utworu “Along The Shore”, który – tuż po jednym z supportów Rogera – wysłaliśmy do Magic Island. Kawałek na tyle spodobał się zarówno Edwinowi Tsui (A&R wytwórni, znany też pod aliasem Yelow), jak i samemu Shahowi, że kawałek ostatecznie wylądował na jubileuszową, dziesiątą edycję kompilacji Niemca, pt. “Magic Island”.

To jest niesamowite, że masz w wieku nastoletnim marzenia, aby być docenionym przez swoich muzycznych idoli. Po 10 latach jesteś wewnętrznie dalej tym „dzieckiem”, tylko że nie słuchasz się już dorosłych, co powinieneś robić w życiu, a czego nie, więc wydajesz u jednego z tych idoli na jego corocznej kompilacji!

Sunloungera słucham bardzo często. Nie jestem w stanie przełknąć obecnej sceny klubowej, więc często wzoruję się na starych produkcjach. Ta muzyka poniekąd kreuje mój obecny styl.

Sunflare


“Madeira” powstała i trafiła do włodarzy Magic Island jeszcze w poprzednim roku i już wtedy było wiadomo, że ekipa Rogera Shaha nadal kocha i wspiera balearyczne klimaty.

Po wydaniu na CD “Magic Island 10” dostałem „kopa” do spróbowania z kolejnym utworem w tym stylu. Czyli w moim zamyśle – jakby balearic house, ale jednak progressive trance, a może trochę trance, ostatecznie cyt. „takie fajne plażowe”.

Sunflare


Wyspiarską EP-kę sub-labelu Black Hole Recordings uzupełnia drugi numer – “Chalkidiki”.

Przyznam, że od wielu lat w głowie miałem zamysł tworzenia takiej muzyki, ale los kierował moje aranżacje w różnych kierunkach. Może trochę dlatego, że decyzję, co chcę tworzyć, podejmowali tak naprawdę inni lub „hype” na dany gatunek. Ostatecznie, na ten moment, wychodzę z założenia – idź tam, gdzie Ciebie szukają. Mogę potwierdzić, że takiej muzyki będzie ode mnie więcej.

Sunflare

Obie produkcje to prawdziwa gratka dla fanów stricte balearycznych rytmów, wypełnione przyjemnymi liniami melodycznymi i brzmieniami gitary elektrycznej. Iście wakacyjne wydawnictwo.

Warto dodać, że “Madeira” pojawiła się też na nadchodzącej kompilacji “Magic Island vol. 11“, którą w pełni możecie sprawdzić tutaj.sb

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?