Odnalazły się niemal pełne nagrania setów z Sunrise Festival 2003. Tak się grało 20 lat temu!

Przez jakiś czas można było to uznawać za lost media. Na szczęście sety z pierwszej edycji Sunrise Festival mają już status: odnalezione!

kalendarz

Gość, który napisał ten artykuł, w momencie odbywania się pierwszej edycji Sunrise Festival miał zaledwie 6 lat. Niech samo to świadczy o tym, o jak odległych czasach na polskiej scenie klubowej mówiliśmy. Dwie dekady temu swój start miała naprawdę duża historia imprezy, która obecnie – mimo pewnych perturbacji – cieszy się mianem największego elektronicznego wydarzenia w naszym kraju. Brzmienia, które rządziły w kołobrzeskim amfiteatrze w 2003 roku raczej do mainstreamu już nie wrócą. Można za to sobie to wszystko przypomnieć.

Wehikuł czasu

Na platformie YouTube pojawiły się niemal pełne zapisy setów z pierwszej edycji imienin DJ Krisa organizowanych jako Sunrise (wówczas jeszcze z dopiskiem “with Ekwador”). Zgadza się – marka Sunrise Festival nie pojawiła się od razu, a swoje korzenie ma między innymi w klubie Ekwador w Manieczkach, choć oczywiście nie tylko. Więcej na ten temat możecie znaleźć w naszym artykule opisującym historię “festiwalu wschodzącego słońca”. Dostępny jest pod tym linkiem.

emuze.me

Wróćmy jednak do muzyki, bo tej w sumie z weekendu 25-26 lipca 2003 roku jest niemal 16 godzin. Posłuchać możemy występów wszystkich zaplanowanych artystów – a lineup prezentował się następująco:

piątek, 25 lipca 2003
Jazzek
Cez Are Kane
V-Valdi
Rachela
Hazel
Xirius

ultra

sobota, 26 lipca 2003
Jordan & Baker
Dance Nation
Mark van Linden
Peran van Dijk
Matys
Da Milio
Matush

Za deckami nie zabrakło także DJa Krisa, który w roku 2003 zapewne nie spodziewał się, jaka przygoda go czeka w ciągu kolejnych 20 lat.

Obie części Sunrise with Ekwador 2003 znajdują się na youtube’owym kanale MEMORIES, który obfituje w sety imprez i artystów związanych obecnie lub w przeszłości z agencją MDT Production. Wcześniej te sety dostępne były na platformach pokroju Chomikuj i (prawdopodobnie) na zamkniętym lata temu forum MDT. Teraz wróciły do domeny publicznej. Posłuchajcie sobie i sprawdźcie, co działało dwie dekady temu!

kalendarz

Sunrise with Ekwador 2003 – dzień 1.

Sunrise with Ekwador 2003 – dzień 2.

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?