Trzech artystów nie dotarło na Sunrise Festival 2019. Mamy komentarz organizatorów!

Zatox, Loud Luxury i Jordan Suckley nie dotarli na Sunrise Festival 2019. Dzięki oświadczeniu organizatora znamy powody – absencje były spowodowane głównie pogodą.

silesia beats

Od zakończenia pierwszej w Podczelu edycji Sunrise Festival minął już ponad tydzień. Sceny stojące na terenie byłego lotniska wojskowego są już niemal w zupełności zdemontowane, podobnie jak inne obiekty służące w dniach 18-23 lipca festiwalowiczom i gościom miasteczka SunCity. Mimo to wokół wydarzenia wciąż jest gorąco – i to nie tylko za sprawą wielu pozytywnych wspomnień, ale także z racji lineupowych zawirowań.

Za deckami nie pojawiło się bowiem trzech zabookowanych artystów – byli to Zatox (piątek, Silver Stage), Jordan Suckley (sobota, Blue Stage) oraz Loud Luxury (sobota, MS Presents). Dla części Sunrise’owiczów powody nieobecności mogły być nieznane, na szczęście organizatorzy imprezy – agencja MDT – postanowili rozwiać wątpliwości w oświadczeniu, które właśnie pojawiło się na kanałach społecznościowych festiwalu.

jay_cluss

Jak czytamy w statemencie, Zatox nie pojawił się z powodów zdrowotnych (w ramach zastępstwa zagrał Noisecontrollers), natomiast duet Loud Luxury i Jordan Suckley utknęli w Niemczech – intensywne zjawiska meteorologiczne nie pozwoliły na zrealizowanie lotów artystów do Polski. Nie udało się także ściągnąć ich na festiwal żadnym alternatywnym sposobem, dlatego sceny MS Presents i Blue Stage w sobotę zamknęli odpowiednio Gromee i Jay Bae w duecie z Diabllo.

ultra

Warunki pogodowe były także powodem przetasowań na Red Stage – to właśnie przez szalejące nad naszym zachodnim sąsiadem nawałnice spowodowały skrócenie występu sióstr NERVO oraz Afrojacka, który dodatkowo zamienił się slotami z ostatecznie zamykającym tego dnia scenę z charakterystycznym “Posejdonem” u szczytu Don Diablo.

Poniżej znajdziecie pełną treść oświadczenia.

silesia beats

Kochani!

Organizacja tak potężnego festiwalu zawsze wiąże się z ryzykiem. Jednym z głównych czynników, który może wpłynąć na pomyślność wydarzenia jest pogoda. Niestety w tym roku aura nas nie rozpieszczała. Przez większą część prac na terenie lotniska padał deszcz, co utrudniło nam dopięcie wszystkiego na ostatni guzik.

Staraliśmy się spełnić Wasze oczekiwania w jak największym stopniu i mamy nadzieję, że nam się udało. Niestety nie zawsze wszystko jest zależne od nas. W tym roku z przyczyn losowych nie wystąpiło 3 artystów, za co bardzo przepraszamy. Chcemy być wobec Was fair, dlatego czujemy potrzebę wyjaśnienia tej sytuacji.

W piątek z przyczyn zdrowotnych na Silver Stage nie dotarł Zatox. Artysta zachorował i nie był w stanie wystąpić. Jego nieobecność zrekompensował jednak Noisecontrollers, który godnie go zastąpił.

W sobotę zabrakło Jordan Suckley oraz duetu Loud Luxury. W tych przypadkach przegraliśmy z pogodą. Niestety loty artystów zostały odwołane z powodu potężnych nawałnic, które przechodziły nad Niemcami. Mimo wielu starań nie udało nam się zorganizować alternatywnego transportu. Za Jordana zagrał dla Was Jay Bae, a za Loud Luxury wystąpił GROMEE.

Sytuacja pogodowa sprawiła też znaczne przetasowania w sobotnim timetable na Red Stage. Odwoływane lub opóźniane loty spowodowały, że siostry Nervo zagrały ze sporym opóźnieniem, co skutkowało skróceniem ich występu. Cieszymy się, że w ogóle udało im się dotrzeć na nasz festiwal. Podobnie było z Afrojackiem i Donem Diablo, którzy zamienili się kolejnością występów.

Mamy nadzieję, że rozumiecie, jak trudno wygrać z czynnikami niezależnymi od nas. Zawsze dokładamy wszelkich starań, żebyście byli jak najbardziej zadowoleni z pobytu na Sunrise Festival. Pozdrawiamy i do zobaczenia za rok!

Sunrise Festival

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?