Koronawirus a Sunrise Festival. Organizatorzy imprezy wydali oświadczenie!

MDT Production – organizatorzy Sunrise Festival – wydali oświadczenie odnoszące się do obaw o odwołanie imprezy z powodu COVID-19.

sunrise

Sytuacja związana z koronawirusem staje się coraz bardziej przykra dla polskich fanów muzycznych imprez. Dziś przed południem premier Mateusz Morawiecki ogłosił zakaz organizowania imprez masowych, obowiązujący do odwołania. Z powodu tej decyzji koncerty formacji Scooter nie odbędą się w pierwotnych terminach, zaś na informacje odnośnie Dreamstate Europe wciąż czekamy.

Największą uwagę w tym kontekście przykuwa jednak zupełnie inna impreza. Sunrise Festival 2020 planowo ma odbyć się pod koniec lipca, jednak wielu fanów EDM z niepokojem sprawdza doniesienia medialne odnośnie COVID-19. W uspokojeniu sytuacji nie pomagała również cisza odnośnie tego tematu, jaką zaserwowała nam agencja MDT, organizująca wydarzenie.

kalendarz

Mamy oświadczenie organizatorów

Cisza ta jednak dobiega końca – na social mediach Sunrise Festival pojawiło się bowiem oficjalne oświadczenie dotyczące właśnie koronawirusa i tego, jak ten temat ma się do podczelskiego eventu. Pełną jego treść znajdziecie poniżej.

kalendarz

Droga Rodzino Sunrise Festival! Dziś premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zakazie organizacji imprez masowych w całej Polsce. To słuszna decyzja i trzeba ją przyjąć ze zrozumieniem. Trzeba uczynić wszystko, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, by uniknąć takiego chaosu jak na przykład we Włoszech.

Zarządzenie obowiązuje do odwołania, więc nie wiadomo ile potrwa. Nasz festiwal odbywa się pod koniec lipca, czyli za cztery i pół miesiąca. W związku z tym na ten moment nie obawiamy się o odwołanie naszego wydarzenia. Te kilka miesięcy może diametralnie zmienić sytuację, dlatego wierzymy, że wirusa uda się skutecznie zniwelować.

My w dalszym ciągu pracujemy pełną parą i przygotowujemy nasze osiemnaste urodziny. Zakontraktowaliśmy już dziesiątki artystów, szykujemy piękną scenografię, miasteczko #SunCity i wiele atrakcji. Jesteśmy dobrej myśli i mamy nadzieję, że jak każdego roku spotkamy się na festiwalu wschodzącego słońca.

Mimo to nie bagatelizujemy zagrożenia i jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz administracyjnymi. Zależy nam przede wszystkim na Waszym zdrowiu i bezpieczeństwie. Podsumowując – na dziś nie ma mowy o odwołaniu Sunrise Festival. Do imprezy pozostało sporo czasu, dlatego działamy zgodnie z planem. Już niebawem przedstawimy Wam kolejne gwiazdy, które wystąpią w Podczelu.

MDT Production

Innymi słowy – nie ma się co bać. Na razie

Innymi słowy – rzesze osób, które nie wyobrażają sobie sezonu eventowego bez wizyty w Kołobrzegu, mogą na ten moment spać spokojnie. Nie ma bowiem przesłanek ku temu, aby Sunrise Festival 2020 miało zostać odwołane. W podobnym tonie wypowiedzieli się dziś również organizatorzy Heartbeat Festival – pełną treść statementu znajdziecie pod tym linkiem.

Sunrise Festival 2020 odbędzie się w dniach 24-26 lipca 2020 roku na lotnisku w kołobrzeskim Podczelu. W tym roku na sześciu scenach ma wystąpić ponad 100 artystów z całego świata. Wszystkie dotychczas ogłoszone gwiazdy sprawdzicie pod tym linkiem, zaś bilety możecie nabyć tutaj.

sunrise

kalendarz

Total
13
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?