Premier Morawiecki odwołuje wszystkie imprezy masowe. Co z koncertami Scootera i Dreamstate?

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił odwołanie wszystkich imprez masowych. Wszystko to w związku z koronawirusem.

sunrise

Spełnił się najczarniejszy sen fanów muzyki elektronicznej w Polsce. Po odwołaniu takich imprez jak Ultra Music Festival, Ultra Abu Dhabi, Road To Ultra India, S2O Songkran Festival czy Tomorrowland Winter, pod znakiem zapytania stoją polskie festiwale.

Zakaz imprez masowych

W naszym kraju coraz więcej osób jest zarażonych wirusem SARS-CoV-2. Co rusz dowiadujemy się o kolejnych chorych w różnych rejonach kraju. Już wczoraj Główny Inspektor Sanitarny zalecił odwołanie imprez masowych, w których miałoby uczestniczyć więcej niż 1000 osób.

kalendarz

W wyniku ustaleń po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Pana Premiera Mateusza Morawieckiego w dniu 8 marca 2020 roku, po dokonaniu analizy sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych.

Główny Inspektor Sanitarny

Z kolei podczas dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministrów: nauki i szkolnictwa wyższego, edukacji narodowej, spraw wewnętrznych i administracji oraz zdrowia ogłoszono odwołanie wszystkich imprez masowych.

ultra

Koronawirus to realne i globalne zagrożenie. Wolimy zapobiegać niż leczyć. Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych.

Mateusz Morawiecki, premier RP

Dreamstate Europe odwołane?

Co istotne, zakaz ten obowiązuje do odwołania. W związku z tym ciężko oszacować, jak wiele imprez zostanie odwołanych lub przełożonych. Na ten moment z perspektywy fana EDM, w grupie ryzyka są koncerty formacji Scooter oraz planowane na 18 kwietnia Dreamstate Europe. Agencja Follow The Step, organizująca te pierwsze eventy, wydała oświadczenie w tej sprawie.

W odniesieniu do obecnej sytuacji, związanej z koronawirusem oraz decyzją rządu, informujemy – a tym samym uspokajamy – że pracujemy właśnie nad możliwościami przeniesienia naszych koncertów na późniejsze terminy. Bardzo prosimy w tym miejscu o cierpliwość i wyrozumiałość. Obiecujemy wrócić do Was z pełnymi informacjami, jak tylko ustalimy nowe daty.

Bilety na wydarzenia, które mogą nie odbyć się w najbliższych tygodniach, zachowają swoją ważność również w nowym terminie. O możliwościach zwrotów biletów poinformujemy wkrótce.

Za niedogodności przepraszamy, jednak bezpieczeństwo uczestników wydarzeń, pracowników czy artystów jest najważniejsze. Liczymy, że zobaczymy się z Wami także w nowych datach.

Follow The Step

Wciąż czekamy na statement agencji TME, odpowiedzialnej za Dreamstate Europe.

sunrise

Oby latem było lepiej

Już jakiś czas temu zastanawialiśmy się jaki wpływ na festiwale muzyczne będzie miał koronawirus. Nie spodziewaliśmy się jednak wtedy takiej fali odwoływanych eventów, w tym tych najbardziej znanych. To wszystko w obawie o bezpieczeństwo fanów muzyki elektronicznej, którzy przebywają na imprezy z różnych zakątków świata. Mamy nadzieję, że wraz z nadchodzącymi cieplejszymi dniami wirus przestanie być groźny i letnie festiwale odbędą się bez przeszkód.

kalendarz

Total
20
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?