Wreszcie znamy pełny lineup Sunrise Festival 2022. Przyjrzyjmy się mu z bliska

Około 100 postaci polskiego i międzynarodowego świata EDMu wystąpi w dniach 21-24 lipca na Sunrise Festival 2022.

kontakt

W chwili emisji tego tekstu do Sunrise Festival 2022 zostały zaledwie 4 dni. Emocje wokół wydarzenia są więc coraz większe, a to nie powinno dziwić – wszak przez Podczele w dniach 21-24 lipca przewinie się ponad 100 tysięcy osób. Na pięciu scenach zobaczymy około 100 DJów i producentów z całego świata, z czołowymi postaciami na czele. Ostatnie tygodnie stały pod znakiem kolejnych ogłoszeń artystów – w głównej mierze były to polskie aliasy, choć tych zagranicznych również nie zabrakło. Właśnie poznaliśmy pełny skład lineup’u – czas więc przyjrzeć się mu z bliska!

Czwartek, 21 lipca

Zaczynamy od czwartkowego before party. Wstęp na tą imprezę będą mieć osoby, które zakupiły jakikolwiek bilet na edycję 2020 lub 2021 (czyli mowa tu o edycjach odwołanych przez COVID). Oprócz tego do zabawy dołączyć będą mogli wszyscy, którzy zamieszkają na polu namiotowym SunCity.

Pierwszy dzień wydarzenia będzie stał pod znakiem The History Of Sunrise. Największe klasyki festiwalu zagrają DJ Kris, Matys, Diabllo i Jay Bae. Skład ten może jeszcze ulec poszerzeniu – wszak lineup czwartkowej imprezy nie został jeszcze oficjalnie podany. Skąd więc powyższe nazwiska? Ano z jednego z livestreamów, który miał miejsce w ostatnim czasie na oficjalnych social mediach wydarzenia.

Piątek, 22 lipca

Właściwa impreza z największymi gwiazdami EDMu rozpocznie się w piątek, 22 lipca. Głównymi gwiazdami tego dnia wydarzenia będą Marshmello, Faithless (Red Stage), Paul van Dyk, Gareth Emery (Blue Stage), Oliver Heldens (White Stage), Tchami, Malaa (Silver Stage) oraz sam Carl Cox, który wraz z przyjaciółmi przejmie Black Stage.

Sobota, 23 lipca

Sobota 23 lipca to gratka dla fanów hard dance’u. To właśnie wtedy Silver Stage przejmie Brennan Heart i jego I AM HARDSTYLE. Jego gośćmi będą między innymi Coone oraz D-Block & S-Te-Fan. Martin Solveig z kolei przejmie scenę White, gdzie oprócz niego zagrają między innymi KREAM. Fani mainstage’owych brzmień powinni natomiast skupić się na Red Stage – to tam wystąpią David Guetta, Alesso i Alok. Na pozostałych scenach też grubo – na Black Stage wystąpią chociażby Dubfire i Reinier Zonneveld, a na Blue Stage – Aly & Fila oraz Giuseppe Ottaviani.

Niedziela, 24 lipca

Ostatni dzień festiwalu (niedziela 24 lipca) to wielka zmiana na Red Stage, którą przejmą klimaty house i techno. Właśnie tam wystąpią między innymi Eric Prydz, Paul Kalkbrenner i Fatboy Slim. Na Black Stage usłyszymy znany z Ibizy kolektyw ANTS – na czele tego takeoveru stoją Kölsch i Eli Brown. Blue Stage będzie stricte EDMowa – wystąpią tam między innymi Nicky Romero i Ummet Ozcan. White Stage będzie główną areną dla “starej gwardii”, bowiem to właśnie tam odbędzie się drugi dzień The History Of Sunrise. Oprócz Krisa i Matysa wystąpią między innymi ATB i Alex M.O.R.P.H. Najmocniejsze ciosy będą szły natomiast z Silver Stage, którą przejmie muzyka basowa. Zagrają tam między innymi Yellow Claw, Modestep i Borgore.

W sumie lineup stanowi niemal 100 nazwisk – pełną ich listę znajdziecie pod tym linkiem.

To nie jedyne atrakcje

Dla fanów techno atrakcje nie zamykają się na Black Stage. Entuzjaści mocniejszych brzmień będą mogli bawić się w znanym z klubu Holidays Orchowo Technobusie.

To z pewnością nie koniec atrakcji dla dziesiątek tysięcy osób, które zjawią się w najbliższych dniach w Podczelu. O wszystkich istotnych sprawach będziemy Was informować na bieżąco – wszystkie artykuły na temat Sunrise Festival znajdziecie pod tym linkiem. Bilety na wydarzenie w dalszym ciągu są dostępne – znajdziecie je tutaj.


foto: Gromysz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?