Techno jest kobietą? Przynajmniej na Sunrise Festival. Jedną ze scen zdominuje płeć piękna

Skład Black Stage podczas drugiego dnia Sunrise Festival będzie zdominowany przez będące zwykle w lineup’ach eventów dodatkiem kobiety.

sunrise

DJing to w dalszym ciągu mocno męska sprawa. Z biegiem lat jednak ten stan rzeczy ulega zmianie – do lineup’ów imprez i festiwali dołączanych jest coraz więcej kobiet i (głównie na zachodzie) osób niebinarnych. Choć zdania na temat roli kobiet na scenie i tego, w jaki sposób ich obecność jest wykorzystywana przez branżę są podzielone, to otwarcie się bookerów na płeć piękną warto postrzegać pozytywnie. Przykładowo – w ubiegłym roku wyłącznie DJkom poświęcona została jedna ze scen na Trick Or Beat, zaś teraz ukłon w stronę twórczyń wykonali organizatorzy Sunrise Festival.

W tym roku po raz pierwszy jedna ze scen podczas kołobrzeskiego wydarzenia będzie zdominowana przez kobiety. Chodzi tu o sfokusowaną na brzmieniach techno i pochodnych Black Stage podczas drugiego dnia festiwalu (tj. 20 lipca). Przy okazji Dnia Kobiet ogłoszono prawdopodobnie pełny lineup tej właśnie sceny – w sumie sześć nazwisk, z których sto procent stanowią reprezentantki płci pięknej.

kalendarz

Dziewczyny rządzą

Ogłoszenia otworzyła Ida Engberg, dla której będzie to druga wizyta w Podczelu. Debiut Szwedki miał miejsce w 2019 roku, kiedy to wystąpiła w secie b2b z jej ówczesnym mężem, którym był Adam Beyer.

kalendarz

Jako druga ogłoszona została Ann Clue, której obecność na Sunrise Festival 2024 była trochę do przewidzenia. Tego samego dnia na tej samej imprezie wystąpi bowiem Boris Brejcha, który wraz z Niemką prowadzi wytwórnię FCKNG SERIOUS. Boris i Ann bardzo często występują na tych samych imprezach i nie inaczej będzie 20 lipca w Kołobrzegu.

Następnie przyszedł czas na delikatniejsze brzmienia, za które odpowiedzialna będzie Tini Gessler.

sunrise

Skład sobotniej Black Stage stanowi także Kasia – polska producentka, która odnosi coraz więcej sukcesów w świecie muzyki melodic techno. Tej wiosny wystąpi między innymi na Ultra Music Festival, a już 20 lipca ponownie zjawi się w Podczelu.

Po raz kolejny na Sunrise Festival pojawi się także Chelina Manuhutu, która również miała okazję przed kołobrzeską publicznością występować. Jej debiut na “festiwalu wschodzącego słońca” – podobnie jak u Idy Engberg – miał miejsce w 2019 roku.

Techno to także mocne uderzenie – a za to odpowiedzialna będzie Lilly Palmer, dla której będzie to debiut na Sunrise Festival.

kalendarz

kalendarz

Sunrise Festival 2024 – lineup do tej pory

Tym samym obecnie lineup Sunrise Festival 2024 wygląda następująco:

piątek, 19 lipca

Red Stage (The History Of Sunrise)
ATB
Marco V
Ron van den Beuken
DJ Kris
Bartes
DJ Rachela
Gregory
Jay Bae
Krzysztof Chochlow
Maiqel
Tiddey
V_Valdi

Spinnin Sessions Stage
KSHMR
Benny Benassi
Tujamo
Chapter & Verse
KURA

sunrise

sobota, 20 lipca

Red Stage
Boris Brejcha
Tchami x Malaa
James Hype
Sikdope
Matys

Black Stage
Ida Engberg
Lilly Palmer
Ann Clue
Chelina Manuhutu
Tini Gessler
Kasia

RE:BIRTH Stage
Aly & Fila
Markus Schulz
Ferry Corsten pres. Gouryella
MaRLo
Ruben de Ronde
Blastoyz
Cubicore

niedziela, 21 lipca

Red Stage
Armin van Buuren
W&W
Fedde Le Grand
Harris & Ford
FAST BOY

Sunrise Festival 2024 – bilety

Wejściówki na Sunrise Festival 2024 w dalszym ciągu są dostępne. Obecnie trzydniowy karnet kosztuje 1049 zł, a wejściówka dwudniowa – 839 zł (piątek+sobota i sobota+niedziela) lub 682 zł (piątek+niedziela). Do oferty całkiem niedawno dołączyła opcja karnet + pole namiotowe, która kosztuje 1312 zł. Więcej informacji znajdziecie na stronie bilety.sunrisefestival.pl.


foto: Gromysz

kalendarz

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?