Hardstyle powraca na Sunrise Festival! Q-Dance przejmie jedną ze scen

Po 14 latach Q-Dance powraca do Polski! Tym razem Holendrzy będą odpowiedzialni za jedną ze scen na Sunrise Festival 2024.

kalendarz

Ubiegłoroczna edycja Sunrise Festival była pod względem lineup’u naprawdę różnorodna. Od mainstage’owego EDMu przez house, trance, bass house, techno po brzmienia retro – w skrócie, było z czego wybierać. Oczywiście nie był to wzór różnorodności, bo względem odsłony z 2022 roku brakowało chociażby muzyki basowej czy hardstyle’u. Na brak tego ostatniego gatunku szczególnie narzekała głośna w przestrzeni internetowej hardowa społeczność. W tym roku jednak mocne brzmienia powracają do Nadmorskiego Parku Kultury, i to w naprawdę dobrym stylu.

Hardy wracają na Sunrise

Po raz pierwszy scena z muzyką hardstyle pojawiła się na Sunrise Festival 2019. Wówczas – podobnie jak w 2022 – tego typu brzmienia rządziły na anulowanej już Silver Stage podczas jednego z dni imprezy. Dwa lata temu swój takeover miał brand I AM HARDSTYLE, którego twarzą jest Brennan Heart. Tym razem przyszedł czas na coś jeszcze grubszego.

kalendarz

Po 14 latach do Polski powraca Q-Dance, najważniejsza marka w świecie hard dance. Po raz ostatni Holendrzy przejmowali scenę na polskim festiwalu w roku 2010. Wówczas, podczas The Sound Of Q-Dance w ramach świętej pamięci już polskiej odsłony Global Gathering, zagrali między innymi Tatanka, Endymion, Wildstylez oraz Alpha². Z tego takeoveru powstało nawet aftermovie, zawierające… hymn Polski. Trzeba przyznać, dość niespotykane.

kalendarz

W 2024 roku Q-Dance w ramach swojej światowej trasy odwiedzi kołobrzeskie Podczele i Sunrise Festival. Tegoroczna odsłona największego polskiego wydarzenia z taneczną elektroniką będzie miała dla fanów hardów jeszcze więcej do zaoferowania, niż w latach poprzednich. Tym razem przestrzeń dla nich będzie funkcjonować przez dwa festiwalowe dni – sobotę 20 lipca i niedzielę 21 lipca.

Kogo możemy się spodziewać?

Na ten moment nie znamy jeszcze lineup’u pierwszego od lat polskiego takeoveru Q-Dance. Warto jednak spojrzeć na to, kogo zobaczymy na innych wydarzeniach, które ten brand odwiedzi. Pierwsze z nich odbędzie się 15 czerwca w południowokoreańskim Seulu, w ramach World DJ Festival. Wystąpią tam Bass Modulators, Frequencerz, Frontliner, Hard Driver, Warface i Villain. Następnie przyjdzie czas na Węgry i Balaton Sound. 6 lipca zagrają tam Ran-D, Sefa, Sound Rush, The Qreator i Warface. Jako MC wystąpi DV8, przewidziany jest także Endshow. Nie będzie to jednak jedyna wizyta Q-Dance u Madziarów – swoją scenę Holendrzy będą mieć również na odbywającym się ponad miesiąc później Sziget Festival.

sunrise

Przypomnijmy – Sunrise Festival 2024 odbędzie się w dniach 19-21 lipca w kołobrzeskim Podczelu. Głównymi gwiazdami tegorocznej edycji są Armin van Buuren, Boris Brejcha, W&W, KSHMR, Tchami x Malaa, Aly & Fila, ATB oraz James Hype. Więcej szczegółów – także tych dotyczących biletów – znajdziecie na stronie sunrisefestival.pl.

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?