Meduza remixują klasyk Axwella i Steve’a Angello. “Tell Me Why” Supermode w deepowej odsłonie

Formacja Supermode wydała tylko jeden – ale za to ikoniczny – utwór. Po 16 latach “Tell Me Why” doczekało się oficjalnego reworku.

dolaczdonas

Każdy wie, jak jest z remixowaniem klasyków. Każdy może spróbować, ale żeby dorównać oryginałowi – to już ciężki interes. Tym hasłem jednak nie kierowali się panowie z projektu Meduza. Trio z Włoch, które doskonale znamy zarówno z radiowych przebojów typu “Piece Of Your Heart” czy “Paradise” jak i z udanych remixów dla Eda Sheerana, Dido, Florence + The Machine czy Faithless wzięło na tapet hit dwóch członków Szwedzkiej Mafii, mianowicie Axwella i Steve’a Angello.

“Tell Me Why” to jedyny utwór, jaki wyszedł spod aliasu Supermode, który tworzyło dwóch wcześniej wspomnianych producentów. Nie przeszkodziło to jednak, aby w 2006 roku ten właśnie track stał się głośnym hitem nie tylko w stacjach radiowych, ale też na festiwalach i w klubach. Sukces utworu drzemał jednak w ikonicznej melodii pochodzącej z utworu “Smalltown Boy” od brytyjskiej formacji Bronski Beat. Jednak to wersja Szwedów jest brana pod uwagę po dziś dzień, jeśli chodzi o covery, remixy czy mashupy.

Przez tyle lat jednak nigdy nie został wydany oficjalny remix… aż po dziś dzień. Panowie z projektu Meduza zostali poproszeni osobiście przez Axwella i Steve’a Angello o stworzenie nowej intepretacji ich przeboju.

Supermode – Tell Me Why to ikoniczny utwór – podobnie jak Axtone Records – dlatego to dla nas zaszczyt, że zostaliśmy poproszeni o zremixowanie tego kawałka. Chcieliśmy żeby nasza wersja była o wiele grubsza i mocniejsza, tak aby grać ją zarówno na festiwalach jak i w klubach. Po reakcjach tłumów, kiedy graliśmy im ten numer jesteśmy w stanie stwierdzić, że nam się udało.

Meduza dla Axtone Records

4 miesiące przed premierą, leak z remixem został odtworzony ponad pół miliona razy. A to tylko świadczy o tym, jaki hype był na tą wersję. W zeszły piątek nakładem Axtone Records ukazała się pełna wersja remixu Meduzy, którą możecie sprawdzić poniżej.

dolaczdonas

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?