kontakt

15 kwietnia był bardzo ważny dla Swedish House Mafii i jej fanów. Wydanie pierwszego pełnoprawnego krążka formacji, zatytułowanego „Paradise Again” było z pewnością jednym z istotniejszych wydarzeń w świecie EDMu na 2022 rok. Z takimi okazjami łączy się często wielka celebracja. Axel, Sebastian oraz Steven we współpracy ze Spotify postanowili zorganizować release party. Okazja do zabawy była jednak jeszcze jedna – podczas imprezy świętowano także rebranding usługi Greenroom. Aplikacja z motywem działania podobnym do popularnego swego czasu Clubhouse’u teraz nazywa się Spotify Live. Funkcja jest jak na razie dostępna w paru regionach na świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych (i niestety nie w Polsce). Jednakże set z tego eventu pojawił się w sieci i można go posłuchać także w naszym kraju. Dzięki temu możemy już co nieco powiedzieć o tym, czego możemy spodziewać się od Szwedów podczas nadchodzących koncertów.

Zmiany w stylistyce

Eksperymentowanie ze stylami muzycznymi, które jest zauważalne na najnowszym krążku Swedishów, poszło w parze także ze zmianą w doborze utworów do setów. Fani progresywnego grania, z którego trio było znane przed laty, mogą być lekko zaskoczeni tracklistą pierwszego występu live od 2019 roku. W ich 2 godzinnym secie pojawią się numery takich wykonawców jak Nic Fianculi, Mele, Tiger Stripes, czy Diplo w najnowszej odsłonie… czyli housowe granie pełną parą. Polskim smaczkiem jest pojawienie się utworu „Dancing” od Skytecha oraz duetu DJ Kuba i Neitana w remixie od Wh0.

Wszystko to zostało przemieszane z najnowszymi produkcjami z „Paradise Again„. Usłyszeliśmy „Time”, „It Gets Better” (w wersji oficjalnej i koncertowej), „Redlight”, „Can U Feel It”, „Don’t Go Mad”, „Heaven Takes You Home”, „Calling On”, „Moth To A Flame” oraz „For You”. W sumie tracklistę zasiliła połowa albumu. Dopełnieniem niemal dwugodzinnego seta były klasyki, takie jak „Greyhound” czy „In The Air”. Usłyszeliśmy także nowe wersje „Miami 2 Ibiza” czy „Save The World”.

Pierwsza tego typu transmisja

Warto wspomnieć, że to pierwszy taki koncert na żywo przeprowadzony w aplikacji Spotify. Wcześniejszy Greenroom służył do łączenia się i bycia częścią widowni tonight’s show / live podcastów. Dyrektor contentu muzycznego Spotify Sarah Pattellos wypowiedziała się na ten temat na łamach magazynu People.

Nie możemy być bardziej podekscytowani współpracą ze Swedish House Mafią, którzy będą pierwszymi DJami którzy zagrają swój set w Spotify Live. Dla Spotify ważne jest nie tylko świętowanie takich momentów z fanami, lecz także zachęcanie do nowej formy odkrywania muzyki.

Bycie partnerem dla tak ikonicznej grupy przy imprezie z okazji wydania albumu jest jedną z wielu dróg możliwości, jaką dajemy fanom, aby byli bliżej swoich ulubionych artystów.

Sarah Pattelos dla People, 2022
@spotify IN #PARADISEAGAIN with #SWEDISHHOUSEMAFIA 🖤🌵 @Swedish House Mafia ♬ original sound – Spotify

Czy opcja którą zaprezentowało Spotify wejdzie do szerszego obiegu? Czas pokaże! My natomiast zachęcamy was do przesłuchania niemal dwugodzinnej transmisji z release party „Paradise Again” – znajdziecie ją poniżej.

Występ live Szwedzkiej Mafii był niejako beforem przed niedzielnym występem na Coachelli, na której wraz z The Weeknd’em zastępują Kamila Lanka Kanyego Westa. Stream będzie można obejrzeć na YouTube – więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.


foto: Tommaso Boddi

kontakt